Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

No 28. līdz 30. oktobrim notiks ikgadējais hakatons «Climathon»

11. oktobris, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs un «EIT Climate-KIC Hub Latvia» sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri izsludina dalībnieku uzņemšanu hakatonā «Climathon'22: klimatneitrālas pilsētas». Hakatona mērķis ir veicināt izpratni par klimata pārmaiņu radītājiem izaicinājumiem un sekmēt ilgtspējīgu un klimatam draudzīgu pilsētvides risinājumu izstrādi.

Rīga un Liepāja ir starp 100 Eiropas pilsētām, kuras uzņēmušās klimatneitralitātes celmlaužu lomu iniciatīvā «NetZeroCities», tāpēc abas pilsētas kopā ar hakatona sadarbības partneriem AS «Latvenergo» un «Elektrum» piedāvās izaicinājumus, kas saistīti ar energoefektivitāti, atjaunojamajiem energoresursiem, ilgtspējīgu mobilitāti un sabiedrības iesaisti. Komandas, piemēram, pēc Liepājas pašvaldības un Rīgas enerģētikas aģentūras aicinājuma meklēs risinājumus, kas veicinātu enerģijas kopienu attīstību, bet pēc «Latvenergo» un «Elektrum» izaicinājuma – veidos digitālus rīkus, kas sekmētu ātrāku pāreju uz saules enerģijas izmantošanu. Tās aicinātas rast atbildi arī uz jautājumu, kā mazinātu C02 izmešu apmēru, ko rada privātais auto, vai kādi ir energoefektivitātes rādītāji un ieguvumi dažādām alternatīvās enerģijas tehnoloģijām.

Labāko ideju autori sacentīsies par balvām, kopējais balvu fonds ir 5000 eiro.

Hakatona būtība ir veidot pamatu ilgtspējīgiem projektiem, sniedzot atbalstu dažādiem jaunuzņēmumiem, kuri spētu līdzdarboties labākas kolektīvās nākotnes veidošanā. Hakatona aicināti piedalīties vides un klimatneitralitātes entuziasti ar dažādām kompetencēm un profesionālajām prasmēm. Pieteikšanās komandām un individuāliem ideju autoriem līdz 20. oktobrim, aizpildot anketu.

«Climathon» norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās Ķīpsalas ielā 6A, ar iespēju pieslēgties pasākumam arī attālināti. Vairāk informācijas.

Lai rosinātu ideju attīstību, 28. oktobrī plkst. 12.00–16.00 RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar «EIT Climate-KIC» un Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri organizēs Latvijas energoefektivitātes nedēļas noslēguma dienu. Tajā notiks seminārs un diskusiju cikls par klimatneitralitātes misiju, sabiedrības iesaisti šīs misijas realizēšanā un viedajiem risinājumiem. Noslēdzoties diskusijām, plkst. 17.00 svinīgi tiks atklāts «Climathon'22: klimatneitrālas pilsētas».

Hakatons būs daļa no RTU Zinātnes un inovāciju centra jauno telpu atklāšanas pasākumu sērijas.

RTU ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada, nodrošinot studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem iespēju attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un radīt risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. «EIT Climate-KIC» programmas īsteno RTU ZIC paspārnē esošais inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Climate-KIC HUB Latvia».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. oktobris, 2022 plkst. 12:44