Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Inovatīvu biznesa ideju autoriem iespēja pieteikties pirmsakcelerācijas programmā «EIT Jumpstarter 2022»

30. marts, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs aicina novatorus, zinātniekus un studentus līdz 10. aprīlim pieteikt biznesa idejas vienā no populārākajām Eiropas pirmsakcelerācijas programmām «EIT Jumpstarter 2022» un cīnīties par 10 tūkstošiem eiro idejas attīstībai. 1. aprīlī plkst. 15.00 notiks tiešaistes darbnīca, kurā būs iespējams uzzināt, kā ideju veiksmīgāk prezentēt, kā arī rast atbildes uz jautājumiem par pieteikšanos «Jumpstarter 2022» un citās biznesa atbalsta programmās.

Biznesa ideju autoriem – novatoriem, zinātniekiem, maģistra un doktorantūras līmeņa studentiem – ir iespēja programmā pieteikt inovatīvas agrīnas stadijas produktu un pakalpojumu idejas veselības, pārtikas un lauksaimniecības, izejmateriālu, enerģētikas, pilsētvides mobilitātes un ražošanas jomā, kā arī risinājumus, kas vērsti uz Jaunā Eiropas Bauhaus mērķu sasniegšanu.

Idejas iespējams pieteikt šeit.

Pieteikties dalībai tiešsaistes darbnīcā.

«EIT Jumpstarter 2022»  dalībniekiem tiks nodrošinātas apmācības un labāko savas jomas mentoru atbalsts, palīdzot izveidot dzīvotspējīgu biznesa modeli, tirgus iekarošanas stratēģiju, uzlabot prezentēšanas prasmes. Dalībniekiem būs iespēja prezentēt savu ideju investoriem, potenciālajiem partneriem un pārvaldes institūciju pārstāvjiem, vienlaikus cīnoties par naudas balvu līdz 10 tūkstošiem eiro katrā kategorijā.

Dalība programmā ļauj veidot plašu kontaktu tīklu, paver durvis uz Eiropas valstu tirgiem, inovāciju centriem, ļauj izveidot sadarbību ar industriālajiem partneriem, tostarp ar tādiem ietekmīgiem uzņēmumiem kā «Siemens», «Philips», «Roche», «Bosch», «Pepsico» un citiem.

Pirmsakcelerācijas programma sāksies maijā, fināls un veiksmīgāko jaunuzņēmumu apbalvošana notiks novembrī.

Pērn «EIT Jumpstarter» finālā laurus plūca divi Latvijas jaunuzņēmumi – «BirgerMind» ieguva 1. vietu veselības kategorijā, «Smart Components» – 2. vietu izejmateriālu kategorijā.

«EIT Jumpstarter» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) aktivitātēm. 2019. gadā pirmsakcelerācijas programma apbalvota kā labākā Eiropas asociāciju apmācību iniciatīva (The Best European Association Training Iniciative). Kopš programmas izveides 2017. gadā, tajā apmācītas vairāk nekā 500 jaunuzņēmumu komandas.

RTU ir pievienojusies četrām EIT zināšanu un inovāciju kopienām, «EIT Climate-KIC», «EIT Food», «EIT RawMaterials» un «EIT Urban Mobility», un to aktivitātes īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centrs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. marts, 2022 plkst. 13:25