Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

IEVF viesojas “Pētījuma par ražošanu Eiropā” konsorcija dalībnieki

27. maijs

Š.g.22.- 24. Maijā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē viesojās “Pētījuma par ražošanu Eiropā” (European Manufacturing Survey) konsorcija dalībnieki no Slovākijas, Slovēnijas, Horvātijas, Vācijas, Lietuvas, Spānijas, Somijas un Čehijas.

Sanāksmē tika prezentēti jaunākā pētījuma rezultāti, kas balstās uz 2022.gada aptaujas datiem, kā arī tika panāktas vienošanās par turpmāk veicamajiem pētījumiem projekta ietvaros un nākamo aptaujas kārtu.

“Pētījuma par ražošanu Eiropā” mērķis ir veidot informatīvo bāzi par ražošanas sektora uzņēmumiem un to darbības novērtēšanu. Pētījuma rezultātā tiks gūts ieskats par veidiem, kā dažādi ražošanas uzņēmumi modernizē un padara savu ražošanu, organizāciju, produktus un pakalpojumus ilgtspējīgākus. Tāpat projektā tiek pētīts, kā augstskolām būtu jāizglīto topošie ražošanas sektora dažādu jomu profesionāļi, lai tie atbilstu mūsdienu darba tirgus prasībām.

“Pētījumu par ražošanu Eiropā” kopš 2001. gada organizē Eiropas Savienības valstu 20 dažādu pētniecības institūtu un universitāšu konsorcijs. IEVF projektā  piedalās kopš 2021.gada.