Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

IEVF studenti piedalās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mācībās

19. decembris, 2022
.
.
.

Par nozīmīgu atbalstu un iesaistīšanos Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) rīkotajās praktiskajās katastrofu medicīnas un civilās aizsardzības mācībās, kā arī krīzes pārvaldības pilnveidošanā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) saņēmusi PSKUS vadības pateicības rakstu.

Trīspadsmit RTU IEVF studiju programmas «Drošības inženierijas» studējošie iesaistījās apjomīgās PPSKUS praktiskajās katastrofu medicīnas mācībās, kuru laikā tika pārbaudīta slimnīcas Neatliekamā medicīnas centra darbība, slimnīcas vadības organizācija ārkārtas situāciju pārvaldībā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) spējas rīkoties ārkārtas situācijā slimnīcas vidē, kā arī citu sadarbības pakalpojumu sniedzēju spēja nekavējoties iesaistīt slimnīcas nepārtrauktības nodrošināšanā krīzes gadījumā.  

Pirms praktiskajām mācībām RTU studējošie kopā ar slimnīcas mācību koordinatoriem sadalīja lomas un studenti tika instruēti par veicamajiem uzdevumiem. Studējošajiem bija jāizspēlē ierašanās slimnīcā ar dažāda smaguma veselības traucējumiem, ievainojumiem un uzvedības traucējumiem, t.sk. saindēšanos ar ķīmiskām vielām, pēc it kā notikuša sprādziena Rīgas laku un krāsu rūpnīcā. Cietušie tika nogādāti drošas pulcēšanās vietā, kur pacientiem tika sniegta pirmā neatliekamā palīdzība un veikta pacientu šķirošana. VUGD, izmantojot specializētu aprīkojumu, veica cietušo pacientu dekontamināciju (atsārņošanu no ķīmiskām vielām), lai tālāk nogādātu slimnīcas telpās neatliekamās palīdzības sniegšanai, diagnostikai un turpmākai ārstēšanai. 

Praktisko apmācību beigās studenti dalījās pārdomās, novērojumos ar PSKUS par mācību norisi, sniedza ierosinājumus krīzes situāciju pārvaldības uzlabošanai. Šāda veida praktiskās mācības Latvijā tika organizētas pirmo reizi, un gūtie secinājumi mudina attīstīt visu Latvijas slimnīcu ārkārtas situāciju pārvaldību ķīmisko draudu gadījumā, uzsvēra PSKUS vadība.

Kopīgot rakstu

Jaunumi