Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

IEVF top divas jaunas studiju programmas

12. janvāris, 2022

Jaunais gads Inženierekonomikas un vadības fakultātē iesācies rosīgi – janvārī notikušas licencēšanas komisijas vizītes, vērtēšanai un licencēšanai iesniegtas divas jaunas studiju programmas.  Pirmā līmeņa profesionālā studiju programma “Loģistika” un profesionālā maģistra studiju programma "Loģistika un piegāžu drošība". Tādējādi tiktu nodrošināts pilns cikls - sākot ar koledžas programmu, turpinot ar bakalaura, un noslēdzot ar maģistra studiju programmu.

Koledžas programmas mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas jomā, kā arī veidot pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt loģistikas pamatprocesus, un veidot izpratni par loģistikas ietekmi uz vidi un atbildīgu saimniekošanu. Savukārt maģistra programmas mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas un piegādes ķēdes vadīšanas un tās drošības jomā,  kā arī attīstīt pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt augstu kvalitāti visos piegādes ķēdes procesos, kā arī veidot izpratni par piegādes ķēdes ietekmi uz vidi un atbildīgu saimniekošanu.

IEVF 2021./2022. mācību gadā svin 55 gadu dzimšanas dienu. RTU IEVF, tolaik Inženierekonomikas fakultāte, savu darbību uzsāka 1966. gada 1. septembrī. Pirmsākumi meklējami vēl senāk – 1868. gadā, kad Rīgas Politehnikumā tika dibināta Komerczinību nodaļa. Kopš dibināšanas IEVF absolvējuši vairāk nekā 23,6 tūkst. absolventu – darba tirgū pieprasīti speciālisti, vadītāji un novatori.