Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Iedrošina studentes veidot karjeru nekustamā īpašuma pārvaldības un būvniecības jomā

10. jūnijs, 2022
RTU studentes iepazīst Jaunā Rīgas teātra būvniecības gaitu. Foto: VNĪ

Veiksmīgi noslēgusies pirmā VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) organizētā mentoringa programma «Sievietei būt nekustamo īpašumu pārvaldībā un būvniecībā», kurā piedalījās Būvniecības inženierzinātņu fakultātes un Inženierekonomikas un vadības fakultātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta studentes.

«Lielākais ieguvums no dalības mentoringa programmā ir kontakti. Dalība arī ļāva paplašināt redzesloku, radīja priekšstatu par liela valsts uzņēmuma darbību un atklāja, cik dažādas var būt karjeras iespējas nekustamā īpašuma apsaimniekošanas jomā,» atzīst Dace Baumane, Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta studente. Paralēli studijām viņa darbojas nozarē, profesionālās intereses saistītas ar apsaimniekošanas nozares digitalizāciju. Tieši tādēļ viņa izvēlējusies mentori, kura saistīta ar digitalizācijas procesiem VNĪ. Sadarbība bijusi auglīga, notika vairākas tikšanās ne vien ar mentori, bet arī viņas kolēģiem, ļaujot gūt plašāku ieskatu digitalizācijas procesos valsts uzņēmumā. Par vērtīgām D. Baumane sauc arī organizētās izzinošās ekskursijas uz vairākiem objektiem.

Programmas laikā dalībnieces kopā ar Jaunā Rīgas teātra (JURT) projektu vadītāju Tomu Andersonu tika izstaigāts būvlaukums. Savukārt otra ekskursija tika aizvadīta Muzeju krātuvē un bijušajā Rīgas Uzņemējdarbības koledžā, kur ēku pārvaldnieki pastāstīja par ēku pārvaldīšanas specifiku un izaicinājumiem darba ikdienā. D. Baumane atzīst, ka bija ļoti interesanti apmeklēt tik atšķirīgus objektus un izzināt to apsaimniekošanu – viena ēka ir sliktā tehniskā stāvoklī, otra – inženiertehniski sarežģīta.

Vērtējot programmu, RTU studente atzīst, ka bijis izaicinoši apvienot studijas ar darbu un mentoringa programmu, taču tā bijusi interesanta pieredze. Pēc viņas domām, līdzīgas programmas būtu vērtīgas ne vien sievietēm, kas ar nozari vēlas saistīt savu profesionālo darbību vai tajā jau strādā, bet abu dzimumu topošajiem un jaunajiem speciālistiem.

Mentoringu programmu VNĪ un RTU organizēja, lai veicinātu jaunu sieviešu un meiteņu iesaisti karjerā būvniecības, nekustamā īpašuma apsaimniekošanas un pārvaldības jomās, kā arī celtu jomas un profesijas prestižu. Tā tika atklāta 8. aprīlī, bet noslēdzās jūnijā.

VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova norāda: «VNĪ ir svarīgi atbalstīt jaunos talantus, studentus, jo zinām, ka viņi ir mūsu nākotnes kolēģi, nākamie nozares profesionāļi. Lai palīdzētu veiksmīgi sasniegt gan studiju mērķus, gan uzsākt karjeras gaitas, svarīga ir praktiska pieredze un tās apmaiņa, tīklošanās ar nozares ekspertiem un piekļuve plašam kompetences spektram, no kura iedvesmoties, mācīties un pilnveidoties. Organizētā mentoringa programma «Sievietei būt nekustamo īpašumu pārvaldībā un būvniecībā» bija lieliska iespēja gan RTU studentēm, gan VNĪ kolēģēm kopīgi gūt jaunus iespaidus, celt profesionālo kompetenci un personīgo izaugsmi».

Mentoringa programmā piedalījās 22 dalībnieces - 11 studentes un 11 mentores. Dalībniecēm programmas laikā bija iespēja paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunas zināšanas, saņemt atbalstu karjeras iespēju un mērķu identificēšanai, tuvāk iepazīties ar izvēlēto profesiju un izmēģināt darbu dažādos amatos nekustamo īpašumu pārvaldībā un būvniecībā. Studentes iedvesmojās un mācījās no VNĪ pieredzējušām speciālistēm, savukārt mentores pilnveidoja vadītāja prasmes.

No RTU puses mentoringa programmu koordinēja Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs, kas sekmē aktīvu RTU sadarbību ar Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem un organizācijām.

RTU studentes piedalās VNĪ organizētā mentoringa programmā «Sievietei būt nekustamo īpašumu pārvaldībā un būvniecībā»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. jūnijs, 2022 plkst. 8:26