Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Ēnu dienā jaunieši RTU iepazīs inženierzinātņu noslēpumus

15. janvāris, 2019
Ēnu dienā skolēnus gaidīs RTU zinātnieki, arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes pētniece Marina Sokolova. Foto - no personīgā arhīva

Ēnu dienā, kas notiks 13. februārī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 9.-12. klases skolēnus iepazīties ar zinātnieku ikdienas darbu un inženierzinātņu izaicinājumiem. Pieteikšanās Ēnu dienai notiek pasākuma mājaslapā.

Ēnu dienā piedalīsies visu tehnisko virzienu RTU fakultāšu zinātniskie institūti un laboratorijas, skolēniem piedāvājot iepazīt universitātē pārstāvētos pētījumu virzienus un darboties laboratorijās.

Piemēram, RTU zinātnieku ēnām, kurām sirdij tuva ķīmija, būs iespējams uzzināt, kāds saulesbrillēm sakars ar fotohromismu, kā arī pašiem sintezēt nanodaļiņas un testēt audumu mehāniskās īpašības. Mehānikas un elektronikas interesenti varēs izpētīt, kā RTU zinātnieku radītās viedās zeķes palīdz trenēties sportistiem, iepazīties ar ierīcēm, ko ārsti izmanto diagnostikai  un terapijai, pamēģināt izmērīt savu elektrokardiogrammu, kā arī piedalīties viedā tekstila pētījumos. Savukārt tie jaunieši, kuri interesējas par enerģētiku un elektrotehniku, veiks vienkāršus aprēķinus, lai vēlāk izgatavotu kādu elektronikas iekārtu, ko paši arī varēs analizēt laboratorijas apstākļos.

Pieteikšanās Ēnu dienai notiek trīs etapos — no 14. līdz 20. janvārim, no 24. līdz 27. janvārim un no 31. janvāra līdz 3. februārim, reģistrējoties Ēnu dienas mājaslapā

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum.

Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darba vietu, vērojot sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. janvāris, 2019 plkst. 17:30