Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Covid-19 krīze mudina RTU studentus aktīvāk radīt inovatīvas idejas

23. marts, 2021
Programmā «Produktu attīstības projekts» studenti izstrādā un attīsta inovatīvus produktus. Foto: pixabay.com

Spītējot Covid-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, Rīgas Tehniskās universitātes programmā «Produktu attīstības projekts» (PAP) piedalās arvien vairāk studentu, attīstot inovatīvus produktus un pakalpojumus.

PAP trešajā sezonā studenti izstrādājuši vairāk nekā 40 produktu un pakalpojumu idejas ļoti plašā spektrā – no IT risinājumiem un koplietošanas pakalpojumiem, līdz inovatīviem kompozītmateriāliem, risinājumiem biogāzes iegūšanai, augsnes uzlabošanai un augstvērtīgiem dizaina produktiem.

Trešajā sezonā PAP piedalījās 43 komandas ar 102 dalībniekiem, kas ir tikpat dalībnieku, cik pirmajā un otrajā sezonā kopā. Pirmajās divās sezonās savus produktus ar RTU atbalstu attīstīja 30 komandas. Arī ceturtajā PAP sezonā, kas teju sākusies, piedalās 30 komandas. Interese par dalību programmā gan bija lielāka – tika saņemti 54 komandu pieteikumi.

PAP studenti izstrādā un attīsta inovatīvus produktus, nodrošinot tehnoloģiju pārnesi un veicinot produktu komercializāciju, kā arī veicinot uzņēmējspēju pilnveidi individuālā un komandas līmenī. Pēc programmas pabeigšanas, komandas var veiksmīgāk startēt, piemēram, inkubatoros un citās inovāciju un uzņēmējdarbību atbalsta aktivitātēs.

Piedaloties PAP, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju, komanda var arī saņemt līdz 2596 eiro lielu grantu prototipēšanas izmaksu segšanai.

PAP ir daļa no vērienīgā no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. marts, 2021 plkst. 11:58