Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Atzinīgi novērtēts IEVF akadēmiskais personāls

17. februāris, 2020

Aizgājušais gads bijis nopelniem bagāts Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF). Jau otro gadu pēc kārtas IEVF mācībspēki saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izcilības balvas un attīstības grantus.

Akadēmiskās  izcilības balvu 2019. gada izskaņā saņēma profesore Inga Lapiņa. Profesorei Lapiņai ir vairāk nekā 23 gadu pieredze augstākās izglītības jomā: studiju procesa vadībā, pētniecībā, kvalitātes vērtēšanā un starptautisku projektu vadībā. Līdzdarbojusies izglītības sistēmas attīstības jomā kā eksperte, pētniece vai projektu vadītāja vairāk nekā 20 projektos un pētījumos, veicinot starpdisciplināru un starpnozaru starptautisku sadarbību un pētniecību ar nozīmīgu ieguldījumu Latvijas izglītības sistēmas pilnveidošanā. Par saņemto apbalvojumu viņa saka: “Akadēmiskā izcilība var būt tikai kopīga darba rezultāts, tādēļ uzskatu, ka šī nav tikai mana balva. Darbs mūsu dzīvē aizņem lielu daļu laika, un vienīgais veids, kā tu vari justies laimīgs, ir, darot to, kas rada vērtību. Man šajā ziņā ir ļoti paveicies. Akadēmiskā izcilība veidojas, kad darbojas tā sauktais multiplikatora efekts, kas šo vērtību pavairo.  Tādēļ es no sirds pateicos kolēģiem un studentiem, ar kuriem ikdienā strādāju kopā, gan savā fakultātē, gan visā universitātē. Šī nominācija man ir milzīgs pagodinājums un dod pārliecību, ka mūsu kopējais darbs rada vērtību!”

Gadu iepriekš, kā 2018. gada jaunais mācībspēks, tika apbalvots lektors Leonards Budņiks, novērtējot viņa radošo pieeju studiju procesam. L.Budņiks strādā par lektoru Inženierekonomikas un vadības fakultātē kopš 2014. gada. Piedalījies dažādos projektos kā pētnieks. Vairākkārt saņēmis atzinības rakstus par teicamiem panākumiem darbā ar studentiem. Savukārt, naudas balvas no uzņēmuma «Industry Service Partners» 2018. gadā saņēma IEVF dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane, bet 2019.gadā tika apbalvota IEVF lektore Aleksandra Mihņenoka.

Ik gadu Rīgas Tehnikās universitātes dzimšanas dienas ietvaros apbalvo izcilākos zinātniekus un mācībspēkus gan par ieguldījumu zinātnē, gan par radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju. Kopš 2018. gada tiek apbalvoti arī labākie mācībspēki.