Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Atvērta pieteikšanās programmai «Uzņēmējdarbības nometne Kembridžā 2022»

25. marts, 2022

Līdz 19. aprīlim iespējams pieteikties jauno uzņēmēju un studentu uzņēmējdarbības nometnei Kembridžā, Lielbritānijā. Programmā tiek gaidīti jaunie uzņēmēji, studenti, tehnoloģiju un citu jomu speciālisti, kuri vēlas attīstīt idejas biznesā un apņēmību veidot ilgtspējīgas uzņēmējdarbības attīstības pamatus.

Pieteikties dalībai programmā.

Programma ir veidota divās daļās. Pirmā daļa notiks Latvijā no 11. aprīļa līdz 4. jūnijam. Nodarbību laikā dalībnieki gūs praktiskas zināšanas un iemaņas, lai efektīvāk spētu īstenot savu ieceri. Latvijas daļas noslēgumā dalībnieki savas biznesa idejas prezentēs žūrijai pasākumā «Lāča miga», 14 visaugstāk novērtētie dalībnieki saņems iespēju piedalīties programmas otrajā daļā – Kembridžā. Brauciens uz Lielbritāniju ir ieplānots 2022. gada augustā, lai tur pavadītu nedēļu intensīvā darbā. Dalībniekiem tiks līdzfinansētas naktsmītnes izmaksas Kembridžā.

«Aicinu pieteikties programmā visus, kuriem ir biznesa ideja, bet vēl nav skaidrs, vai tas varētu vai nevarētu aiziet. Šī ir laba iespēja to pārbaudīt, saņemt vērtējumu no malas un tiešām mesties iekšā biznesā, ja viss strādā tā, kā sākotnēji plānots,» iesaka programmas absolvents Jānis Jaško, uzņēmuma «WeedBot» līdzdibinātājs. Uzņēmums attīsta nezāļu likvidēšanas robotu lauksaimniecībai.

Programmas mērķis ir iedrošināt pievērsties uzņēmējdarbībai ar starptautisku perspektīvu, veidot izpratni par ilgtspējīgas uzņēmējdarbības kultūru un paaugstināt jauno uzņēmēju konkurētspēju. Piesakoties programmai individuāli vai ar komandu, dalībniekiem tiek dota iespēja attīstīt savu biznesa ideju pieredzējušu mentoru un lektoru sabiedrībā. Programmai var pieteikties gan jauni cilvēki, gan cilvēki ar pieredzi kādā specialitātē, bet bez līdzšinējas pieredzes uzņēmējdarbībā. Programmas uzdevums ir sniegt dalībniekiem zināšanas, pieredzi un kontaktus uzņēmējdarbības veidošanai.

«Jaunajiem uzņēmējiem un studentiem tā ir teicama iespēja – darboties ar savu ideju «drošā» vidē, satikt jaunus cilvēkus, veidot savu profesionālo kontaktu tīklu  Latvijā un arī starptautiski. Programmas Kembridžas modulis ir ļoti piesātināts ar Kembridžas vēstures un inovāciju atmosfēru, tikšanām ar neparastiem cilvēkiem, pārliecinātiem lektoriem un uzņēmējiem. Smelties šo pieredzi ir vērtīgs ieguvums, kas dos stimulu uzņēmējdarbībai nākamajiem gadiem,» stāsta programmas koordinators Elmārs Baltiņš.

Programmu jau septīto reizi īsteno biedrība «CONNECT Latvija» sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku, profesoru Alanu Barelu un Anglia Ruskin University Kembridžā. Programmas partneri ir «Cambridge Learning Gateway», Rīgas Tehniskā universitāte, Kuldīgas novada pašvaldība, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte un Ventspils Augstskola.