Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Ar humoru un radošu pieeju studiju procesam – lektors Leonards Budņiks

2. septembris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes lektors Leonards Budņiks nebaidās eksperimentēt, izmanto jaunas mācību metodes un studentu uzmanības piesaistīšanai liek lietā krietnu devu humora. Šī azartiskā pieeja studiju procesa dažādošanai ir attaisnojusies.

Novērtējot viņa radošo pieeju studiju procesam, 2018. gadā L. Budņiks kā pirmais RTU vēsturē saņēma «Gada jaunā mācībspēka goda nosaukumu». Arī studenti vairākkārt viņu atzinuši par vienu no labākajiem mācībspēkiem, piemēram, Inženierekonomikas un vadības fakultātes Studentu pašpārvalde viņu apbalvojusi kā «Inovatīvākais mācībspēku», bet RTU Studentu parlaments piešķīris Gada balvu.

L. Budņiks piedalās dažādos pētījumos, ir zinātnisko publikāciju līdzautors, paralēli darbam RTU, kur topošos speciālistus iepazīstina gan ar biznesa datu analīzes tehnoloģijām, gan koučingu un komandu vadīšanas prasmēm, viņš palīdz uzņēmumiem automatizēt darba procesus un uzlabot darbinieku efektivitāti darbā ar datiem. Viņš arī vada praktiskās nodarbības par datu apstrādi un vizuālizāciju.

Sākoties Covid-19 pandēmijai, lektors, kuram digitālo rīku izmantošana studiju procesa organizēšanā nav nekas jauns, caur savu pieredzi motivēja kolēģus intensīvāk izmantot mūsdienīgas mācību metodes, dalījās padomos, kā attālinātā mācību procesā veidot auditorijas noskaņojumu utt. Savukārt studentus viņš iedrošināja, sociālajos tīklos regulāri publicējot humorpilnus vēstījumus par attālinātu studiju procesu un dzīvi šķirtu no studentiem. «2020. gads nostāda visu kājām gaisā – viss, kas bija iespējams, vairs nav iespējams, un tas, kas bija neiespējams, tagad kļūst iespējams. Mācību process nav izņēmums. Gandrīz neiespējami darīt to pašu, kas tika darīts līdz šim, viss ir jāmaina, jāpielāgo, jāuzlabo. Ne tikai pasniedzējiem, bet arī studentiem.

Lai cik ļoti es kā pasniedzējs censtos ieturēt to pašu atmosfēru un to pašu pieeju darbā ar studentiem, ārkārtas situācija ievieš savas korekcijas un ierobežojumus. Pareizais risinājums būtu pārstāt cīnīties pretī, bet gan ļauties pārmaiņām un skatīties, kur tas mūs novedīs,»

viņš atzīst.

Arī tev ir iespēja papildināt zināšanas pie L. Budņika, izvēloties studijas RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes programmā «Uzņēmējdarbība un vadīšana». RTU uzņēmējdarbību un vadīšanu piedāvā studēt koledžas, bakalaura akadēmiskā un profesionālā, kā arī maģistra studiju programmā. Studijas dos zināšanas un prasmes, kas ļaus kļūt par uzņēmēju vai vadītāju, izvērst zinātnisku vai pedagoģisku darbību vadībzinātnē.

Piesakies studijām bakalaura vai maģistra līmeņa studijām!

Ar humoru un radošu pieeju studiju procesam – lektors Leonards Budņiks

Saistītie tagi: