Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Aicina studentus piedalīties tiešsaistes hakatonā «RobotHack 2021»

9. novembris, 2021

No 26. līdz 28. novembrim norisināsies robotikas, mākslīgā intelekta un automatizācijas jomai veltīts tiešsaistes hakatons «RobotHack 2021». Hakatona jeb ideju maratona mērķis ir 48 stundu laikā radīt inovatīvu risinājumu prototipus, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Dalībai hakatonā iespējams pieteikties līdz 25. novembrim.

Reģistrēties hakatonam. Dalība pasākumā ir bezmaksas.

«Robotikas un automatizācijas risinājumi arvien vairāk tiek ieviesti gan privātajā, gan valsts sektorā, kā arī tiek prognozēts, ka mājsaimniecību robotikas tirgus katru gadu pieaugs par 19%, 2023. gadā sasniedzot 17 miljardus USD. Šobrīd pasaule saskaras ar Covid-19, klimata, kā arī drošas mācību un darba vides izaicinājumiem, tāpēc ir nepieciešami inovatīvi risinājumi, kas var palīdzēt risināt šos jautājumus efektīvāk. Šī ir iespēja ikvienam dalībniekam atklāt savu radošumu, dalīties ar idejām, iegūt jaunus domu biedrus un prasmes. Kopīgi komandā darbojoties pie kāda no izaicinājumiem ir iespēja ne tikai paplašināsiet savu redzesloku, bet, iespējams, arī atrast savu nākotnes aicinājumu!» norāda «RobotHack 2021» organizators Kārlis Skuja.

Hakatonā aicināti piedalīties visu augstskolu un programmu studenti, lai izstrādātu risinājumus, kas uzlabos vai pat mainīs veidus, kā mēs mācāmies, strādājam vai atpūšamies. Komandām labākus rezultātus palīdzēs sasniegt pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju, dizaina un automatizācijas jomas eksperti. Komandām būs iespēja cīnīties par 2000 eiro balvu fondu, lai attīstītu ideju pēc hakatona.

Idejas var pieteikt četrās kategorijās: «Robotika», «Virtuālie asistenti», «Mašīnmācīšanās un viedie algoritmi» un «5G un nākotnes roboti».

Lai rosinātu hakatona dalībniekus piedāvāt jaunus un drosmīgus risinājumus, pirms hakatona, 16. novembrī plkst. 18.00, tiks organizēts vebinārs «Roboti un automatizācija – drauds vai iespēja», kurā jomas eksperti diskutēs par automatizācijas jomas aktualitātēm, izaicinājumiem un tendencēm. Pasākumu būs iespēja vērot Facebook Live platformā. Papildu informācija.

«RobotHack 2021» tiešsaistes hakatonu sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Universitāti organizē biedrība «WindHackers», kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Lai attīstītu studentos inovatīvu domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU un LU īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visu programmu un līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantus. «RobotHack 2021» hakatons tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. novembris, 2021 plkst. 16:49