Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

12. maijā īpašā pasākumā visas dienas garumā RTU aicina interesentus iepazīt studentu radītas inovācijas

9. maijs, 2023

Inovatīvi tehnoloģiski un dizainiski risinājumi, svaigas idejas un gatavi prototipi – tas viss būs redzams Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu inovāciju grantu programmas Demo dienā 12. maijā no plkst. 10 līdz 17 RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās, Ķīpsalas ielā 6A.

Demo diena ir RTU īstenotās vērienīgās Studentu inovāciju grantu programmas aktivitāšu dalībnieku izstāde, kurā būs iespējams iepazīties ar studentu paveikto, kopumā vairāk nekā 30 prototipu un ideju. Būs apskatāms, piemēram, zemūdens drons, kas ziņo par piesārņojumu, ļaujot zvejniekiem un atbildīgajiem dienestiem novērst kaitējumu, mikro un nanošķiedru tīmekļa materiāls ar integrētu betulīnu/betulīnskābi, ko nākotnē varētu izmantot kosmētikas nozarē, piemēram, sejas maskā/ādas pārsējos/plāksteros. Studenti interesentus iepazīstinās arī ar pašu būvēto lieljaudas raķeti, koka vēja turbīnas modeli ar unikālu koka detaļu savienošanas sistēmu, elektrisko triciklu, instrumentu dabas tūrisma būvju tirgus izpētei un virkni citu inovatīvu produktu un pakalpojumu.

Demo dienā piedalīsies studenti, kuri piedalās vai iepriekš piedalījušies Studentu inovāciju grantu programmas aktivitātēs – «Produktu attīstības programmā», «Vertikāli integrētā projektā», «Demola Latvia», universitāšu inkubatorā «UniLab», biznesa ideju pirmsinkubatorā «RTU IdeaLab» vai industriālā mentoringa doktorantiem apmācībās «Co.Lab» – un tajās attīstījuši savu biznesa deju, izgatavojuši prototipu vai komercializējuši zinātniski ietilpīgu ideju.

Pasākumā notiks arī komandu trīs minūšu ātrās uzstāšanās konkurss. Piecām labākajām komandām būs iespēja saņemt 1000 eiro lielu naudas balvu. Tās tiks vērtētas vairākās kategorijās, piemēram, zinātniski ietilpīgākā ideja, labākais prototips, labākā biznesa ideja utt. Žūrijā, kas vērtēs dalībniekus, būs gan RTU pārstāvji, gan nozaru eksperti un mentori ar pieredzi ideju izvērtēšanā.

Demo diena notiks RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā, telpā «The Moon» un «SkyLab».

Programmu «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005) īsteno RTU ZIC Dizaina fabrika. Tā ir platforma studentiem, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un celt uzņēmējdarbības kompetences.