Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

RTU studenti ietērpj fakultātes ēku gaismas rotā

17. novembris, 2020
.
.

Pašu studentu rokām radīta gaismas rota Latvijas valsts svētku nedēļā iemirdzējās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) logos RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Tas ir EVIF studentu sveiciens Latvijai 102. dzimšanas dienā. 

Gaismas instalāciju «Pikseļu spēle», kas sastāv no LED gaismas diodēm, veidojuši EVIF studenti Rihards Rieka un Severīns Dudeničs, un tā tapusi ar AS «Latvenergo» atbalstu fakultātē esošajā «Latvenergo» radošajā laboratorijā, kas iekārtota, lai studenti savas pārdrošākas idejas varētu materializēt, izmantojot laboratorijas tehnisko piedāvājumu. Rihards un Severīns to izmantoja, un tapa gaismas instalācija «Pikseļu spēle», kas sastāv no 2880 individuāli adresējamām LED diodēm, savukārt konstrukcijā izmantotas gandrīz 600 3D printētas plastmasas detaļas. 

«Tāpat kā puzles gabaliņi veido fotogrāfiju, pikseļi veido ekrānu. Lai arī pikseļu kopums ir patstāvīgs, mēs esam tie, kuri piešķir katram pikselim krāsu,» instalācijas ideju skaidro Rihards. 

Bija paredzēts, ka «Pikseļu spēle» piedalīsies arī festivālā «Staro Rīga», kas tradicionāli norisinās Latvijas valsts svētku nedēļā. Diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ festivāls tika pārcelts uz nākamo gadu, taču EVIF studenti ar savu gaismu spēli iesaistījās «Staro Rīga» transformācijā «Staro mājās». 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. novembris, 2020 plkst. 15:47

Līdzīgi raksti

Jaunumi