Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

Latvijas Zinātņu akadēmija un «Latvenergo» aicina pieteikt zinātniekus un studentus gadskārtējam konkursam

17. septembris, 2020
.
.
Foto: Pixabay.com

Lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai, AS «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ir izsludinājusi gadskārtējo konkursu zinātniekiem un studentiem. Pieteikumi pretendentiem jāiesniedz līdz 15. oktobrim, bet laureātu apbalvošana tradicionāli notiek decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem. 

Konkurss zinātniekiem

Konkursa «Gada balva 2020» mērķis rosināt zinātniekus veikt lietišķos pētījumus enerģētikā, un pretendentus šajā konkursā var izvirzīt LZA pārstāvji, zinātnisko institūtu domes vai padomes, AS «Latvenergo», universitāšu un augstskolu senāti un fakultāšu domes.

Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas šādas balvas:

  • profesora Alfrēda Vītola balva par izcilu devumu enerģētikā;
  • divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā;
  • piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

Konkurss studentiem

Līdztekus «Gada balvai» AS «Latvenergo» ik gadus pasniedz arī balvas studentiem par izcilākajiem studiju noslēguma darbiem, kas tapuši «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomās. 

Konkursam jāiesniedz attiecīgajā mācību gadā izstrādāti 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības, bakalaura, inženiera un maģistra studiju noslēguma darbi elektroenerģētikā, elektrotehnikā, siltumenerģētikā, hidroinženierzinātnē, ģeoloģijā, ģeodēzijā, ķīmijā, mehānikā, informācijas tehnoloģijās, telekomunikācijās vai tirdzniecībā.

Darbos jābūt izstrādātiem radošiem un praktiski pielietojamiem risinājumiem, kā arī darbam jābūt novērtētam ar ļoti augstu atzīmi – vismaz 9 ballēm. 

Plašāka informācija par konkursiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. septembris, 2020 plkst. 21:51

Līdzīgi raksti

Jaunumi