Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

3D printēšanas konkursā studenti izgatavos inovatīvus automobiļu virsbūves modeļus

16. februāris, 2021
.
.

Līdz 10. martam atvērta pieteikšanās ikgadējam 3D printēšanas konkursam, kurā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina piedalīties ikvienu Latvijas studentu. Konkursā studentiem būs jāizstrādā inovatīvs sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizains. 

Pieteikuma anketa. 

3D printēšanas konkursu rīko RTU Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar SIA «RX Carbon». Uzņēmums specializējas dažādu produktu izgatavošanā no kompozītmateriāliem, tam ir liela pieredze autoindustrijā. Arī studentus uzņēmums aicina veidot inovatīvu sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizainu, primāri koncentrējoties tieši uz automašīnām, piemēram, ģimenes vai sporta auto. Dodot vaļu radošam domu lidojumam, netiek ierobežots arī darbs pie citiem transportlīdzekļa modeļiem.

Šogad pirmo reizi jebkuram Latvijas uzņēmumam bija iespēja pieteikt savu izaicinājumu konkursam, aicinot studentus radīt jaunus un radošus risinājumus dažādiem priekšmetiem, kas konkursa noslēgumā tiks attēloti nelielā 3D modeļa izskatā. 

3D printēšanas konkursa galvenais mērķis ir rosināt studentu interesi par 3D modelēšanu, printēšanu, skenēšanu un paplašināt viņu zināšanas par šo tehnoloģiju izmantošanu sabiedrības, organizāciju vai indivīdu problēmu risināšanā.

Dalībnieki konkursā sacentīsies par galveno balvu – jaunu 3D printeri. Konkursa fināls paredzēts 23. aprīlī.  

Konkursā var piedalīties jebkurš interesents, veidojot komandu ar vismaz vienu RTU studentu. Komandas veidos viens līdz trīs cilvēki.  Lai piedalītos konkursā, studentiem nav nepieciešamas priekšzināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu, jo dalībniekiem tiks organizētas ievadlekcijas un mācības RTU Dizaina fabrikā. Viņi saņems atbalstu visā konkursa gaitā – no ievadlekcijām līdz ideju izstrādei, prototipēšanai un pašu modeļu izstrādei. Plānots, ka nodarbības sāksies 19. martā.

Pagājušajā gadā studentus konkursā izaicināja Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris un mehāniķis Mārtiņš Rubenis. Konkursā bija jārada apbalvošanas modeļa prototips Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Savukārt 2019. gadā konkurss notika sadarbībā ar Latvijas Zemessardzi. Dalībniekiem bija jāizstrādā 3D modeļi militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming). 

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētiem ekspertiem un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem un studentiem, lai radītu inovācijas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. RTU Studentu parlaments ir vecākā studējošo pašpārvalde Latvijā. Tās darbības mērķis ir uzlabot vietējo un ārzemju studentu studiju pieredzi. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. februāris, 2021 plkst. 12:17

Līdzīgi raksti

Jaunumi