E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte

Fotogalerija: RTU Konfūcija klases atklāšana

11. novembris, 2019
.
.

8. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1 notika RTU Konfūcija klases atklāšanas ceremonija. RTU Konfūcija klase ir Konfūcija institūta filiāle un atrodas RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē, Kronvalda bulvārī 1.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Ķīnas Tautas republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan), Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Latvijas puses direktors Pēteris Pildegovičs un Ķīnas puses direktors Šan Cjuaņju (Shang Quanyu), RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, ETHZF dekāne profesore Marina Platonova, ķīniešu valodas studenti, kā arī studenti no Ķīnas, kuri studē RTU.

RTU Konfūcija klase darbību uzsākusi jau pirms tās oficiālās atklāšanas – tajā izveidota bibliotēka, un šobrīd ķīniešu valodu apgūst 21 interesents – RTU studenti un darbinieki. Atklāšanas ceremonijā kursu dalībnieki uzstāsies ar dzejas lasījumiem ķīniešu valodā, demonstrējot savas jaunapgūtās valodas prasmes.

Konfūcija institūti un klases veidotas ar Ķīnas izglītības ministrijas atbalstu un to mērķis ir ķīniešu valodas un kultūras popularizēšana. Konfūcija klase arī piešķir stipendijas studijām un pētniecībai Ķīnā.

RTU Konfūcija klases atklāšana

Kopīgot rakstu

Jaunumi