Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

10 iemesli studēt ETF

10 iemesli studēt ETF

1. Elektronikas nozare ir gandrīz bezgalīga. Elektronika ir ļoti dažāda un daudzpusīga  – no pusvadītāju 3D čipiem nanotehnoloģijā līdz superdatoriem, no videokameras pie ērgļa ligzdas līdz elektroautomobilim. Tā ir vairāku miljardu liela industrija, kurā darbojas lielas un nopietnas starptautiskas kompānijas un arī tikko izveidoti «start-up» uzņēmumi, kuru visu mērķis ir izstrādāt nākamās paaudzes tehnoloģijas.

2. Iespēja strādāt Latvijā vai ārzemēs. Izcilas inženieru prasmes ir pieprasītas gan Latvijas uzņēmumos, gan arī citās pasaules valstīs. Šajā nozarē sekmīgi darbojas gan tādi jau pasaulē zināmi Latvijas uzņēmumi kā Mikrotik, SAF Tehnika, HansaMatrix, gan arī slavenu pasaules uzņēmumu filiāles Latvijā kā Telia, Alcatel – Lucent, Nokia, Siemens u. c.  Šodien elektronikas un telekomunikāciju tirgus uzplaukumu piedzīvo Āfrikas, Āzijas un Latīņamerikas valstīs.

3. Te ir darbs! Vai zināji, ka modes un izklaides industrija  pieprasa tērpos iestrādātus darbojošos video ekrānus un LED apgaismojuma smalkās joslas? Jaunajās automašīnās 30% ir elektronikas sistēmas un vienā mašīnā var būt iebūvēti ap 70 procesori. Bizness, medicīna, loģistika, komunikācijas, transports, robotika, industriālā automatizācija, zinātne, izklaide, mode, mūzika u.c  industrijas mainās, jo tās ir pārveidojusi un turpina pārveidot elektronika.

4. Vari labi pelnīt. Nav noslēpums, ka elektronikas un telekomunikāciju nozares darbinieku vidējās algas ievērojami pārsniedz vidējo algu līmeni valstī.  SAF Tehnika, Mikrotik, Baltcom u. c. vadītāji un īpašnieki ir miljonāru sarakstā.  Uzņēmuma Lattelecom prezidenta mēneša alga rakstāma ar pieciem cipariem.

5. Jūs iegūstat daudzveidīgas zināšanas un prasmes. Viss sākas ar matemātiku, fiziku un laboratorijas darbiem. Pēc tam tiek mācīts veikt mērījumus, tos analizēt un apkopot, prezentēt un aizstāvēt. Pirmais solis zināšanu apguvē ir prast uzdevumus izpildīt un prezentēt citiem. Otrais – spēt patstāvīgi apzināties kādu problēmu un to apgūt. Trešais solis –  dod brīvību savām zināšanām, liekot klāt savu iztēli un radošumu, un atrodi problēmas risinājumu.

6. Šī ir nozare, kas nepārtraukti attīstās. Notiek strauja privāto elektronikas un telekomunikāciju uzņēmumu veidošanās, ražošanas atdzimšana, kabeļtelevīzijas un datortīklu attīstība, komercradio un televīzijas raidstaciju nostiprināšanās. Tas rada paaugstinātu pieprasījumu pēc elektronikas speciālistiem. Prognozes rāda, ka pieprasījums turpinās strauji augt.

7. Ātras inovācijas. Elektronika un telekomunikācijas ir ļoti pateicīga joma jauniem izgudrojumiem. Mūsu dzīve nav iedomājama bez jaunu produktu un pakalpojumu attīstības mobilajos sakaros, televīzijā, mājokļu automatizācijā un citur. Arī aviācijas, dzelzceļa un automobiļu transports nav iedomājams bez elektroniskām, datorizētām vadības sistēmām, kuru darbību nodrošina modernas optisko šķiedru kanālu, ātrdarbīgas datu apstrādes un satelītu navigācijas un telekomunikāciju sistēmas. Fakultātes piedāvātajā Inovāciju menedžmenta kursā tiek trenēta jaunu ideju ģenerēšana un izvērtēšana.

8. Visu vari darīt pats. Elektronikas studiju programmas sniedz praktiskas iemaņas. Nav vajadzīga zināšanu «iekalšana», tās ir jālieto, praksē izzinot un izprotot elektroniku dziļāk.  Pasniedzēji allaž atrod laiku individuālai pieejai, lai izkoptu un palīdzētu rast interesi katram studentam savās stiprajās jomās, piemēram, programmēšana, projektēšana, akustika, u. c.  Fakultātē studenti ir izveidojuši Elektronikas klubu, kur tieši nodarbojas ar dažādu elektronisku ierīču izgatavošanu.

9. Vari kļūt slavens. Izvēloties elektronikas inženiera profesiju ir iespējams izstrādāt pilnīgi jaunus tehniskos risinājumus, konstrukcijas vai iekārtas, materiālus un ierīces. Pirmās lidmašīnas, automašīnas, datorpeles, antenas, pirmā lāzera, radio, optiskā kabeļa, globālā tīmekļa izgudrotāji visi ir kļuvuši slaveni.

10. Darboties elektronikas un telekomunikāciju jomā ir ļoti interesanti. Šajās jomās visu laiku ir jāmācās un jāapgūst jaunas lietas. Visam pamatā ir iegūtās pamatzināšanas matemātikā, fizikā, materiālzinātnē, programmēšanā un nozares pamatpriekšmetos (ķēdes, signāli, elektrodinamika, analogā un ciparu elektronika u. c.).  Pēc studiju beigšanas ir jāturpina izglītoties pašam, uzkrāt jaunas zināšanas un tās pielietot, attīstīties kādā no nozares virzieniem vai to mainīt, jo tikai tā var veiksmīgi turpināt savu iesākto karjeru un kļūt par izcilu nozares speciālistu.