Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

Topošie studenti inženierzinātnes novērtē kā perspektīvas darba tirgū

3. jūlijs, 2018
.
.
Aleksandra būs avioinženiere, taču mamma labprāt meitu redzētu pilota krēslā, un Aleksandra pieļauj, ka, iespējams, nākotnē, kad būs iepazinusi lidmašīnas uzbūvi, viņa varētu kļūt arī par lidaparāta vadītāju. Foto: LETA

«Mums ģimenē visi ir saistīti ar aviāciju, tāpēc arī es vēlos to studēt,» saka Aleksandra, kura pirmajā uzņemšanas dienā, 3. jūlijā, viena no pirmajām bija ieradusies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), jo vēlas studēt programmā «Aviācijas transports». Uzņemšana RTU ir sākusies, un dokumentu uzrādīšana ilgs līdz 10. jūlija vakaram. RTU uzņemšana notiek RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6.

Fotogalerija

Aleksandra stāsta, ka aviācijas transporta studijas uzskata par perspektīvām, jo iegūtā izglītība viņai pavērs darba iespējas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. «Mamma gan grib, lai es kļūtu par pilotu. Izmācīšos par inženieri un pēc tam, iespējams, arī par pilotu,» plāno Aleksandra. 

Savukārt Endijs ir beidzis Naukšēnu vidusskolu un RTU vēlas studēt medicīnas inženieriju un fiziku. Šo studiju programmu viņam ieteicis kāds paziņa, kurš pats absolvējis minēto programmu. «Šī programma ir laba izaugsmei,» saka Endijs, pieļaujot, ka nākotnē viņš ne tikai kā inženieris apkalpos medicīnas iekārtas, bet, iespējams, arī pats konstruēs jaunas tehnoloģijas. 

Savukārt Vitālija sirdslieta ir ķīmija un RTU viņš plāno studēt ķīmijas tehnoloģijas, bet pēc universitātes absolvēšanas viņš savu darba dzīvi vēlas saistīt ar biotehnoloģiju, jo «tā ir jauna, perspektīva joma». 

Toties Anastasija studēs datorzinātni, jo viņai patīk programmēšana. Arī viņa uzskata, ka darbu atradīs gan Latvijā, gan, ja vēlēsies, aiz tās robežām, piemēram, ASV. Toties Heinrihs par savu nākotnes profesiju saredz tehnisko tulkošanu, ko RTU var apgūt E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē, jo viņam patīk un labi padodas valodas un tieši tehnisko tulkošanu viņš valodniecības jomā uzskata par perspektīvu darba tirgū. 

RTU jaunajā studiju gadā piedāvās jaunas studiju programmas un visvairāk budžeta vietu salīdzinājumā ar citām augstskolām, jo inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu pieprasījums darba tirgū pieaug. 

Šovasar bakalaura, koledžas un maģistra studiju līmenī RTU piedāvā aptuveni 3000 budžeta vietu. Tas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai, tāpēc ka valsts inženierzinātņu studijas ir izvirzījusi par prioritāti, jo darba tirgū pieaug inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu deficīts. Ekonomikas ministrijas jaunākās darba tirgus prognozes liecina, ka 2025. gadā Latvijā pietrūks aptuveni 17 000 inženierzinātņu, dabas zinātņu un IKT speciālistu.

Uzņemšana RTU.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. jūlijs, 2018 plkst. 16:31

Līdzīgi raksti

Jaunumi