Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU visus šā gada absolventus suminās Lielajā izlaidumā

19. jūnijs, 2019
.
.

Gandrīz 1300 absolventu, aptuveni 7000 viesu, 500 kvadrātmetru sarkanā paklāja, vairāk nekā 400 starmešu, 80 brīvprātīgo palīgu un 50 tehnisko darbinieku – tik vērienīgs būs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais izlaidums, kas  ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 16.00 sāksies «Arēnā Rīga».

Lielajā izlaidumā diplomus saņems visu deviņu RTU fakultāšu bakalaura un maģistra programmu absolventi, kā arī jaunie zinātnieki — doktora grāda ieguvēji. Visvairāk absolventu – 430 – jau tradicionāli ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātei, kam seko Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte ar 194 absolventiem. Līdztekus Latvijas jauniešiem RTU absolvē arī 130 ārzemju studenti. 

Arī šogad RTU absolventi diplomu pielikumus saņems tikai elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot e-parakstu. Elektronisko diploma pielikumu absolvents varēs ērti iesniegt, nosūtot to adresātam no datora vai jebkuras viedierīces. 

RTU ar saviem absolventiem uztur saikni arī pēc universitātes beigšanas. Viens no pirmajiem soļiem saiknes saglabāšanā – pirms izlaiduma reģistrācija digitālajā platformā «RTUconnect», kas ir pirmā tāda veida informācijas sistēma Latvijā un kur absolventi ērti var uzturēt saikni ar RTU un cits ar citu pēc studiju beigām. 

Pasaulē ir izplatīts universitāšu un absolventu sadarbības koncepts, un arī Latvijā pamazām attīstās absolventu asociāciju tradīcijas, taču Latvijas absolventi savās augstskolās izvēlas investēt zināšanas, nevis finanšu līdzekļus, tāpēc RTU Absolventu asociācija iecerējusi ieviest mentoringa sistēmu, un jau 20% «RTUconnect» lietotāju izteikuši vēlmi kļūt par mentoriem gan absolventiem, gan RTU studentiem. 

«Nereti ziedot savu laiku universitātei ir dārgāk, nekā iedot naudu, īpaši tas attiecas uz uzņēmējdarbībā aktīvi iesaistītiem cilvēkiem. Iespējams, sabiedrība arī vēl nejūtas komfortabli dalīties ar finanšu līdzekļiem, kamēr savas zināšanas vērtē augstu un ir gatava tās nodot tālāk,» saka RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Anita Straujuma. 

RTU Lielo izlaidumu rīko trešo gadu, lai jaunajiem absolventiem diplomu saņemšanu padarītu vēl īpašāku, svinīgāku un atmiņā paliekošu. RTU Lielajam izlaidumam būs trīs daļas – svinīgā daļa, diplomu pasniegšana, kad uz deviņām skatuvēm RTU fakultāšu absolventi vienlaicīgi saņems diplomus, un nobeigumā – absolventu sveikšana, fotografēšanās un dejas. 

Izlaiduma tiešraide – RTU mājaslapā un RTU Facebook profilā. 

Pasākumu atbalsta lieldraugi «Inbox.lv» un «Latvenergo», kā arī atbalstītāji «Latvijas Mobilais Telefons», «HansaMatrix», «Lattelecom/Tet», «Augstsprieguma tīkls», «Amoralle», «Skonto Group», «Industry Service Partner» un «Moduls Engineering». 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūnijs, 2019 plkst. 10:20

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_