Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU vasaras skolas dalībnieki rada bezaugsnes siltumnīcu pilsētai

22. jūlijs
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētās vasaras skolas «Urban, Indoor Gardening and Design» dalībnieki, iedvesmojoties no Latvijas uzņēmumos redzētā un izmantojot savas teorētiskās zināšanas, ir izveidojuši pilsētvidē izmantojamas viedās bezaugsnes siltumnīcas, nodemonstrējot gan to darbību, gan funkcionalitāti. 

Vasaras skola, kas norisinājās no 27. jūnija līdz 8. jūlijam, tika organizēta, lai vērstu uzmanību uz nepieciešamību izstrādāt jaunas inovatīvas tehnoloģijas viedajai lauksaimniecībai, kurā lauksaimniecības procesos tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, jo klimata pārmaiņas un dabas resursu straujā izzušana ir pierādījusi, ka ir jāmaina cilvēku saimniekošanas paradumi, lai nesagādātu vēl lielākas vides problēmas nākamajām paaudzēm. 

Vasaras skolā studentu galvenais uzdevums bija piedāvāt dažādas tehnoloģiju idejas viedajai lauksaimniecībai, kas izmanto viedas un uz mērķi orientētas tehnoloģijas. Lauksaimniecībā mūsdienās jau tiek izmantoti pārbaudīti viedās lauksaimniecības risinājumi, piemēram, dažādi roboti, kas darbojas bez cilvēka iejaukšanās. Kā risinājums tiek piedāvāts arī optimizēts process, kurā apvienotas vairākas viedās tehnoloģijas, izmantojot inovatīvu lietu interneta (IoT) tīkla infrastruktūru.

Paredzams, ka nākotnē metodes un digitālie risinājumi, piemēram, uzraudzība, brīdinājumi un ieteikumi reālā laika komunikācijā no mašīnas uz mašīnu (M2M), tostarp lietotājam draudzīga komunikācija, izmantojot viedtālruni, būs iespējami arī kā viedās lauksaimniecības risinājumi, kas nodrošinās ilgāku cilvēka mūžu, vides aizsardzību un papildu izmaksu ietaupījumu lauksaimniecībā. 

Nākotnes koncepcija liecina, ka viedās lauksaimniecības platformas ir apvienotas ar novatoriskām tehnoloģijām, piemēram, mākslīgo intelektu (AI) un IoT. Rezultātā telekomunikāciju tīkls nodrošina veiksmīgu risinājumu, kas ļauj uzlabot un piegādāt lauksaimniecības produktus pilsētās (mazās dārza dobēs, kā arī siltumnīcās un iekštelpu siltumnīcās), kā arī veido inteliģentāku un sociālāku dzīvesveidu.  

Vasaras skolas dalībnieki idejas saviem viedās lauksaimniecības tehnoloģiskajiem risinājumiem guva, apmeklējot vairākus Rīgas dārzus, kā arī Bulduru Dārzkopības vidusskolu, Sporta pils dārzus, atvērto saimniecību «Zadiņi», uzņēmumu «Getliņi EKO». 

Vasaras skolu organizēja RTU Ārzemju studentu sagatavošanas un īslaicīgo kursu nodaļa sadarbībā ar RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti un RTU «theLAB», lai vērstu uzmanību uz izsīkstošajiem pasaules resursiem, kas saistīti ar pārtikas trūkumu. Tā bija viena no četrām RTU šīs sezonas vasaras skolām, kas ieguva Valsts izglītības attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.  

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. jūlijs plkst. 11:38

Līdzīgi raksti

Jaunumi