Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU starptautiskajā «U-Multirank» reitingā – pārliecinoši labākā augstskola Latvijā

4. jūnijs, 2019
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta starptautiskajā augstskolu reitingā «U-Multirank», vienīgā no Latvijas saņemot vislielāko skaitu augstākā jeb A līmeņa  vērtējumu 11 vērtēšanas kritērijos, piemēram, par absolventu nodarbinātības līmeni, pašu dibināto jeb spin-off uzņēmumu skaitu, zinātnei piesaistīto finansējumu.

«U-Multirank» reitingu veido piecas daļas – studiju process, pētniecība, tehnoloģiju pārnese jeb valorizācija, internacionalizācija un reģionālā iesaiste, un katrā no šīm daļām augstskolas izvērtētas pēc vairākiem kritērijiem. RTU jau vairākus gadus pēc kārtas «U-Multirank» vērtējumā ir labākā universitāte Latvijā.

Šogad salīdzinājumā ar 2018. gadu RTU ir ievērojami uzlabojusi rezultātu, panākot kāpumu septiņos vērtējuma kritērijos un gandrīz dubultojot visaugstāko – A līmeņa – vērtējumu skaitu.  A vērtējumu RTU saņēmusi par papildu piesaistīto finansējumu zinātnei, pēcdoktorantu īpatsvaru akadēmiskajā personālā, spin-off uzņēmumiem, absolventu radīto uzņēmumu īpatsvaru, bakalaura programmām angļu valodā, starptautiskajām publikācijām ar ārzemju līdzautoriem, absolventu nodarbinātību un praktizēšanos reģionos, par bakalaura studiju programmu absolvēšanu paredzētajā termiņā. 

«Augstākais līmenis nozīmē, ka RTU sniegums ir salīdzināms ar citu pasaules vadošo universitāšu sniegumu. Vērtējums, piemēram, par ārējā finansējuma piesaisti zinātnē vai absolventu nodarbinātību ir ierindojams starp labākajiem. Šāds rezultāts sasniegts, RTU mērķtiecīgi realizējot savu attīstības stratēģiju un veidojot efektīvu kvalitātes vadības sistēmu,» uzskata RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins. 

«U-Multirank» salīdzina augstskolu un koledžu rezultātus, un šogad tajā iekļauta informācija par vairāk nekā 1700 augstākās izglītības iestādēm no 96 valstīm. Reitingā piedalās 18 Latvijas augstskolas. Tām šis reitings ir svarīgs, jo kopš 2016. gada Izglītības un zinātnes ministrija līgumos ar augstskolām par budžeta finansējuma piešķiršanu ir ietvērusi nosacījumu par piedalīšanos «U-Multirank».  

«U-Multirank» rezultāti.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. jūnijs, 2019 plkst. 14:59

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_