Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU pētnieki palīdzēs zvejniekiem mazināt roņu radītos postījumus

29. jūnijs, 2018
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūta (RI) pētnieki ar jauno izgudrojumu – roņu atbaidītāju palīdzēs zvejniekiem risināt problēmu, kuru šie dzīvnieki rada, nodarot postījumus – izēdot zivis no zvejas rīkiem un sabojājot tos. Par to 28. jūnijā informē Pirmais Baltijas kanāls.

Roņu radītie postījumi kļuvuši aizvien izplatītāki, palielinoties to populācijai Baltijas jūrā. Šie dzīvnieki nevis paši medī zivis, bet ir iemācījušies, ka jāseko zvejas kuģiem, jo tur barība būs pieejama jau sarūpēta zvejas rīkos. Roņi izēd zivis, kā arī sabojā zvejas sīkus, bet sliktākajā gadījumā izliktajos tīklos sapinas paši. 

Atšķirībā no tirgū pieejamajiem risinājumiem šis izgudrojums ir īpašs ar to, ka tas ir mobils rīks, kurš var funkcionēt autonomi, stāsta asociētais profesors Artūrs Āboliņš. To iespējams vadīt un tā darbību kontrolēt attālināti. Roņu atbaidītājs nodrošina raidāmo signālu frekvenču, atskaņošanas biežuma un klusuma brīžu pastāvīgu izmaiņu, izslēdzot dzīvnieku pierašanu. Ierīces korpusa pirmais prototips izstrādāts kopā ar RTU Dizaina fabrikas pārstāvjiem. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. jūnijs, 2018 plkst. 15:28

Līdzīgi raksti

Jaunumi