Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas komanda – Aleksejs Jekimovs, Alise Anna Stīpniece un Evelīna Valtere – ar darbu «Balerīna» ieguvuši Inovāciju balvu «Elektronikas dienas 2018» Elektronikas pulciņu darbu izstādē. Pavisam skolu jaunieši «Elektronikas dienā» sacentās sešos dažādos konkursos un sacensībās. Pasākums pulcēja 250 bērnus un 50 skolotājus, un paralēli konkursiem norisinājās dažādas aktivitātes, kuru mērķis bija raisīt un attīstīt interesi par elektroniku un elektrotehniku.
«Elektronikas diena», kuru organizēja Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) bija viens no «Elektronikas nedēļas» pasākumiem, kuru savas fakultātes telpās rīkoja Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu pašpārvalde.
Šogad elektronikas konkursos «Jaunais Elektroniķis 2018» piedalījās 140 jaunieši, kuri, izmantojot gaismas diodes, mikroshēmas, rezistorus un kondensatorus, lodēja kuģa modelī integrējamu, elektronisku vadības shēmu. Vairāk par 100 dalībniekiem piedalījās arī MiniSumo un līnijsekotāju robotu sacensībās. Paralēli Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss «Elektroniķis 2018».
Elektronikas dienas 2018 laureāti
Konkursā «Jaunais Elektroniķis 2018», vecuma grupā līdz 14 gadiem:
Konkursā «Jaunais Elektroniķis 2018», vecuma grupā no 15 gadu vecumam:
MiniSumo robotu sacensības:
Līnijrobotu ātrumsacensības:
Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss Elektroniķis 2018”:
Elektronikas pulciņu darbu izstāde:
Kamēr skolēni un jaunieši piedalījās konkursos un sacensībās, skolotājiem bija iespēja papildināt savas zināšanas dodoties ekskursijās uz RTU laboratorijām, kā arī piedaloties seminārā un iepazīstoties ar uzskates līdzekļiem skaņas fizikālo parametru demonstrēšanā un pulciņu darba organizēšanu.
Elektronikas dienas dalībnieki un apmeklētāji RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē varēja piedalīties interaktīvās, ar dabaszinātnēm saistītās radošajās darbnīcās kopā ar tehnoloģiju entuziastu Kristapu Skuteli. FIZMIX rādīja eksperimentus un stāstīja par fizikas un elektronikas kopsakarībām, BrainGames mudināja izkustināt smadzenes ar āķīgām prāta spēlēm, RTU elektronikas klubs demonstrēja savus izgudrojumus, Labratorium.lv iesaistīja bērnus dažādos eksperimentos un GoSation iepazīstināja ar virtuālās realitātes spēlēm. Klātesošajiem arī bija iespēja iepazīt latviešu jaunuzņēmuma «Gamechanger Audio» pieredzi, kā ideju pārvērst pelnošā biznesā. Viņu izstrādātais ģitāras pedālis PLUS Pedal jau izpelnījies vairāku pazīstamu mūziķu atzinību.