Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU iezvana jaunu studiju gadu

3. septembris, 2018
.
.
Iezvanīšanās svētki ir RTU pirmās studiju dienas tradīcija, kad pirmkursniekus uzrunā universitātes vadība — rektors, prorektori, dekāni, Studentu parlamenta pārstāvji. Foto: Artis Mihailovs, RTU

«Nu jūs esat daļa no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU),» — šādus vārdus RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna veltīja pirmkursniekiem, kuri, uzsākot studijas RTU, 3. septembrī, Iezvanīšanās svētkos, pirmoreiz visi kopā bija pulcējušies RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā. Iezvanīšanās svētki ir RTU pirmās studiju dienas tradīcija, kad pirmkursniekus uzrunā universitātes vadība — rektors, prorektori, dekāni, Studentu parlamenta pārstāvji.

Ņemot vērā gan situāciju darba tirgū, kas pieprasa inženierus, kā arī jauno tehnoloģiju straujo attīstību, ikviens no RTU vadības pārstāvjiem uzteica jaunos studentus par viņu izvēli studēt RTU. «Zināšanas var iemācīties no citiem, bet gudrību jāmācās pašiem. Jūsos jau ir gudrība, jo esat izvēlējušies RTU,» sacīja RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis. «Jūs esat izvēlējušies labāko universitāti Latvijā,» atzina RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. «Jūs būsit tie, kuri dos darbu robotiem, ne otrādi,» dekānu vārdā jaunos studentus sveica RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns profesors Jurģis Poriņš.  «Jūs radīsit jaunu industriju,» prognozēja T. Juhna. 

Darba tirgus prognozes ir labvēlīgas tiem, kas studē inženierzinātnes, jo jau patlaban uzņēmumos trūkst inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu un arī nākotnē šīs jomas pārstāvji būs ļoti pieprasīti. Tomēr L. Ribickis jaunajiem studentiem vēlēja ne tikai kļūt par darba ņēmējiem, bet veidot savus uzņēmumus, kuros komercializēt pašu radītās inovācijas. Tāpēc gan viņš, gan RTU zinātņu prorektors rosināja studentus nebaidīties un pievērsties zinātnei, lai paši varētu izgudrot un konstruēt savus produktus, kas būtu noderīgi gan mājsaimniecībās, gan tautsaimniecībā. 

Toties RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, kurš pats savulaik vadījis RTU Studentu parlamentu, jaunos studentus aicināja piedalīties studentu dzīvē. «Te jūs atradīsit draugus uz mūžu,» viņa aicinājumam pievienojās RTU Studentu parlamenta prezidents Kristens Raščevskis. 

Kopumā 2018./2019. akadēmiskajā gadā studijas RTU visos studiju līmeņos sāk vairāk nekā 5000 studentu. Šogad studijas uzsākušos gaida jauninājums – 2. vai 3. kursā visiem RTU inženierzinātņu studentiem būs jāapgūst arī uzņēmējdarbības modulis, kurā topošie inženieri apgūs uzņēmējdarbības pamatus, lai savus izstrādātos jaunos produktus paši spētu arī veiksmīgi komercializēt.

Jaunajā akadēmiskajā gadā RTU studentiem piedāvā arī divas jaunas studiju programmas - bakalaura profesionālo studiju programmu "Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas", kas tiek īstenota sadarbībā ar Banku augstskolu, un maģistra akadēmisko studiju programmu "Digitālās humanitārās zinātnes".

Savukārt, paplašinot starptautisko sadarbību, šogad RTU uzņemts 1371 ārzemju students, un tas ir par 30 % vairāk nekā pērn. Piesaistīto studentu skaita pieaugums ir mērķtiecīgas RTU darbības rezultāts, jo internacionalizācija ir viens no augstskolas stratēģiskajiem mērķiem. 
 

RTU Iezvanīšanās svētki 2018

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. septembris, 2018 plkst. 16:50

Līdzīgi raksti

Jaunumi