Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, RTU lekcijas notiek attālināti

29. janvāris
Foto – Pixabay.com

Reaģējot uz epidemioloģisko situāciju valstī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studijas notiek tikai attālināti. Darbiniekiem, kuri atrodas RTU iekštelpās, obligāti jālieto sejas aizsargmaskas un jāievēro citi drošības pasākumi.

Studiju process notiek tikai attālināti

RTU jau kopš rudens semestra sākuma 14. septembrī ir ieviesti papildu drošības pasākumi, pat vēl stingrāki, nekā valstī noteiktie, un ievērojama daļa no lekcijām jau līdz šim notika attālināti. Taču sakarā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos valstī RTU ir papildus ieviesti vēl stingrāki noteikumi, paredzot, ka studiju programmas apguve notiek tikai attālināti. RTU aktīvi tiek izmantota e-studiju vide, kas nodrošina studiju materiālu pieejamību, darbu tiešsaistē un saziņu starp studentiem un mācībspēkiem.

Zinātniskajā bibliotēkā – grāmatu izsniegšana bezkontakta veidā

RTU Zinātniskās bibliotēkas lasītavas ir slēgtas, taču saņemt grāmatas līdznešanai un nodot grāmatas iespējams bezkontaktu veidā.

Grāmatas iespējams rezervēt:

• rakstot uz e-pastu "> un
  • ORTUS sadaļā «Bibliotēka»;
  • PRIMO.

Konsultācijas par grāmatu rezervēšanu, zvanot 67089308, 67089102, 67089490, 67089246 darbadienās no plkst. 9.00 līdz 17.00

Rezervētās grāmatas bezkontakta veidā var saņemt nākamajā dienā pēc rezervācijas Centrālajā bibliotēkā, 1. stāvā, pie ieejas no Zunda kanāla puses no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Grāmatas atnesot atpakaļ, bibliotēkas darba laikā tās jānodod pašapkalpošanās automātā Paula Valdena ielā 5, pie ieejas no Zunda kanāla puses vai Mācību literatūras abonementā, Paula Valdena ielā 3–360, vai arī jebkurā diennakts laikā jāatstāj oranžajā kastē pie bibliotēkas ieejas.

Par grāmatu saņemšanu Ķīmijas vai Transporta filialbibliotēkās jāsazinās telefoniski vai e-pastā:

• Ķīmijas filiālbibliotēka – 67089230 vai
  • Transporta filialbibliotēka – 67089987 vai .

«theLab» strādā attālināti

Uz laiku apmeklētājiem slēgta RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīca «theLab», taču tā turpina darboties attālināti, izpildot pasūtījumus. «theLab» RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Lāzergriešanas, 3D printēšanas un ploterēšanas pakalpojumi ir pieejami arī šobrīd. Interesenti, kuriem tie ir nepieciešami, tiek aicināti aizpildīt anketu, augšuplādēt failus un pēc individuālas vienošanās saņemt savu pasūtījumu Ķīpsalas ielā 6.

Darbs – attālināti, publiskie pasākumi klātienē – aizliegti

RTU telpās, to skaitā reģionālajos studiju un zinātnes centros un Rīgas Biznesa skolā (RBS), RTU personālam – akadēmiskajam, zinātniskajam, vispārējam personālam un studējošajiem – obligāti ir jālieto sejas aizsargmaskas vai sejas vairogi. RTU telpās nedrīkst atrasties personas ar elpceļu infekcijas slimību pazīmēm.

Publisku pasākumu rīkošana RTU telpās klātienē ir aiziegta.

RTU darbinieki saskaņā ar struktūrvienības vadītāja norādēm strādā attālināti. Ja tomēr notiek darbs klātienē, tad jāievēro visi noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tajā skaitā 2 metru distance starp personām.

Tiek rekomendēts stingri izvērtēt darba komandējumu nepieciešamību.

Epidemioloģiskās drošības pasākumi

RTU ir nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, un papildus tam centralizēti tiek veikta dezinfekcija. Nodarbību telpās un gaiteņos ir dezinfekcijas līdzekļi individuālai lietošanai.

RTU ir labi redzamās vietās izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības pasākumiem, aicinot ikvienu studentu, mācībspēku, darbinieku ikdienā sekot līdzi savam veselības stāvoklim, regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, ievērot distancēšanos un visus pārējos Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos piesardzības pasākumus.

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments