Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

3D printēšanas konkurss notiks digitālā formātā

13. maijs, 2020
.
.

3D printēšanas konkurss, ko organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments un Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas kamaniņu sporta izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, notiks digitālā formātā. Konkursa fināls notiks 18. jūnijā. 

Ikgadējais 3D printēšanas konkurss, kad koronavīrusa dēļ tika pārcelts uz vēlāku laiku, notiks, taču tiks mainīts tā formāts. 21. maijā komandas tiksies tiešsaistē un saņems atgriezenisko saiti par savām sākotnējām idejām. 28. maijā iecerētas 3D modulēšanas mācības online režīmā. No 29. maija līdz 3. jūnijam dalībnieki varēs saņemt konsultācijas par modulēšanu, bet 4. jūnijā notiks konkursa pusfināls. Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti 18. jūnijā, kad plānots konkursa fināls.

Konkursā dalībniekiem būs jāizstrādā 3D risinājums M. Rubeņa izaicinājumam – radīt apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Dalībniekiem būs brīvas iespējas izvēlēties kādu apbalvošanas modeli izstrādāt, piemēram, medaļu, kausu utt., tiks vērtēts radošums un funkcionālais dizains. Ar konkursa vērtēšanas kritērijiem iespējams iepazīties šeit.

Jāatgādina, ka ikgadējā 3D printēšanas konkursā var piedalīties jebkuras augstskolas studenti, dalībniekiem nav obligātas 3D modelēšanas un printēšanas priekšzināšanas. Visiem konkursa dalībniekiem RTU Dizaina fabrikas eksperti nodrošinās apmācības un konsultācijas 3D modeļu veidošanā. Pieteikties dalībai iespējams gan individuāli, gan komandās līdz trim cilvēkiem, komandā jābūt vismaz vienam RTU studentam, darbiniekam vai absolventam. 

Papildu informācija.

RTU kopš 2017. gada sadarbojas ar Latvijas kamaniņu sporta federāciju, izstrādājot un tehniski pilnveidojot sporta kamanas un speciālo inventāru. Šajā laikā RTU Dizaina fabrikā ir veikti 3D lāzerskenēšanas un modelēšanas darbi, lai uzlabotu kamanu aerodinamiku un mehāniskās īpašības, kamanas pielāgojot katra sportista augumam. RTU Dizaina fabrikā, izmantojot 3D printerus, ir izdrukātas arī atsevišķas detaļas, kas iemontētas kamanās un darbojas kā vibrācijas slāpējoši elementi, palīdzot nodrošināt stabilitāti trasē un vieglāk kontrolēt kamanas. 2018. gadā, gatavojoties startam ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā, RTU Dizaina fabrikā tika izgatavotas speciālas uzmavas asām adatām, kas, piestiprinātas cimdiem pirkstu galos, palīdz sportistiem startā spēcīgāk atgrūsties no ledus. Gatavojoties 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā, Ķīnā, šobrīd tiek pētīts, kā uzlabot kamaniņu braucēju tērpus, lai uzlabotu nobrauciena ātrumu. RTU ir veikti arī ultraskaņas testi kamanām, lai optimizētu to konstrukcijas materiālu mijiedarbību, pārbaudīti materiāli, kas varētu būt piemērotāki kamanu daļu savienojumiem.  

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētiem ekspertiem un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem un studentiem, lai radītu inovācijas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. 

RTU Studentu parlaments ir vecākā studējošo pašpārvalde Latvijā. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. maijs, 2020 plkst. 17:11

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_