Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

RTU un Turīnas Politehniskais institūts plāno attīstīt sadarbību vides aizsardzības un citās studiju un zinātnes jomās

29. marts
.
.
Foto: studyintorino.it

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) delegācija rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka vadībā 21. martā viesojās Turīnas Politehniskajā institūtā (TPI). Vizītes uzmanības centrā bija konkrēti sadarbības jautājumi vides aizsardzības, būvniecības jomās, studentu un akadēmiskā personāla apmaiņā, kā arī vasaras skolu rīkošanas jautājumi. 

RTU rektors, attīstības prorektors Artūrs Zeps un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Juris Smirnovs tikās ar TPI Enerģētikas departamenta profesoru Aldo Canova un rektora padomdevēju studentu mobilitātes un Erasmus+ jautājumos, pusēm vienojoties par Erasmus+ līguma slēgšanu un studentu apmaiņu enerģētikas un elektrotehnikas, vides aizsardzības, arhitektūras un būvniecības jomā.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas Vides aizsardzības un siltuma sistēmu katedras vadošais pētnieks un TPI absolvents Francesco Romagnoli tikās ar TPI Zinātnes, dizaina un teritoriālās politikas departamenta profesori Marta Carla Bottero, lai pārrunātu iespējamo sadarbību vides aizsardzības jomā. 

RTU delegācija tikās arī ar TPI prorektori starptautiskajā sadarbībā profesori Francesca Verga, prorektori stratēģiskajā attīstībā Laura Montanaro, Starptautiskās sadarbības, mobilitātes un projektu nodaļas vadītāju Elisa Armando un Starptautiskās sadarbības biroja pārstāvi Augusta Roux. Puses viena otru informēja par sasniegto studiju un zinātnes, infrastruktūras un stratēģiskās attīstības jomā, kā arī pārrunāja iespējamo sadarbību studentu apmaiņā, akcentējot būvniecības un vides aizsardzības jomu. RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps un L. Montanaro detalizētāk pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar abu universitāšu stratēģisko attīstību. 

TPI pārstāvji izrādīja pastiprinātu interesi par RTU un Triestes Universitātes organizēto vasaras skolu «Nonlinear Life. Edition 3», kura no 20. līdz 30. augustam notiks Triestes Universitātē un ar Starptautiskās sadarbības nodaļas projektu vadītājs Ēriku Badamšinu pārrunāja skolas organizatoriskos jautājumus.

Ar Vides, zemes un infrastruktūras inženierijas departamenta profesoru Orazio Baglieri un A. Roux RTU pārstāvji pārrunāja iespējas sadarboties studentu apmaiņā, īpaši akcentējot sadarbību maģistra darbu izstrādē un prakses nodrošināšanā itāliešu studentiem F. Romagnoli vadībā, kā arī akadēmiskā personāla apmaiņas jautājumus. O.Baglieri izteica interesi ierasties vizītē Rīgā, lai nolasītu vieslekciju BIF studentiem un pārrunātu turpmāko sadarbību.

No 18. līdz 22. martam RTU delegācija rektora vadībā atradās vizītē Itālijā, kur tikās ar Triestes Universitātes, Padujas Universitātes, Bergamo Universitātes un Turīnas Politehniskā institūta pārstāvjiem. Vizītes mērķis bija stiprināt esošo sadarbību un veidot jaunas partnerības studiju un zinātnes jomā, akcentējot studentu apmaiņas realizēšanu Erasmus+ programmā, kā arī kopīgu pētniecības projektu pieteikumu sagatavošanu un vasaras skolu organizēšanu.

RTU delegācijas sastāvā bija rektors, A. Zeps, J. Smirnovs un Ē. Badamšins. Vizītes laikā Bergamo Unviersitātē delegācijai pievienojās Inženierekonomikas un vadības fakultātes Inovāciju un uzņēmējdarbības vadības katedras vadītāja pienākumu izpildītāja asociētā profesore Jana Eriņa, savukārt Turīnas Politehniskajā institūtā delegācijas sastāvu papildināja F. Romagnoli.   
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. marts plkst. 13:17

Līdzīgi raksti

Ziņas

_