Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

Ziņas

RTU un AST izstrādā programmatūru Baltijas elektroenerģijas pārvades tīkla drošuma stiprināšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē 16. aprīlī, prezentējot kopīgi izstrādātos projektus, parakstot sadarbības līgumu un atklājot izstādi «Enerģija kustībā», stiprināta universitātes un Latvijas pārvades sistēmas operatora AS «Augstsprieguma tīkls» (AST) ilggadējā sadarbība.

16. aprīlis

RTU norisināsies Skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā 12.–13. aprīlī notiks Skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, kurā turpat pustūkstotis Latvijas talantīgāko skolēnu no 117 skolām prezentēs 387 zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD) sešās zinātņu nozaru grupās. Šogad pilnībā mainīts konferences formāts, un skolēni ar darbiem iepazīstinās atbilstoši starptautiskajai skolēnu zinātnes konferenču praksei – intervijās ar Latvijas vadošajiem zinātniekiem un mācībspēkiem stendu referātos. Pirmoreiz arī visus ZPD finālistus uzņem viena universitāte – RTU. RTU labāko darbu autoriem piešķirs arī īpašas balvas. 

10. aprīlis

RTU zinātnieki rada efektīvu un ekonomiski izdevīgu tehnoloģiju privātmāju radīto dūmgāzu attīrīšanai

Gatavojoties jaunām Eiropas Savienības prasībām privātmāju apkures sistēmām, kas stāsies spēkā nākamgad, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki rada tehnoloģiju, kas ļauj par 80% samazināt cieto daļiņu piesārņojumu dūmgāzēs, vienlaikus pazeminot arī apkures izmaksas.

2. aprīlis