Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

Ziņas

RTU zinātniece izstrādā tehnoloģiju, kas palīdz mājai sevi sasildīt

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātniece Ruta Vanaga pēta vaļu un jūraszvaigžņu anatomiju, lai varētu būvēt ēkas, kas rudenī un pavasarī spētu pašas sevi sasildīt ar saules enerģiju vien. Par saviem pētījumiem viņa stāsta 3. oktobra žurnālā «Ir».

3. oktobris

Klajā nākusi EEF asociētā profesora Pētera Apses-Apsīša grāmata

Lasītāju uzmanībai nodota Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un enerģētikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnoloģiju katedras asociētā profesora un Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošā pētnieka Pētera Apses-Apsīša grāmata «Elektriskais dzinulis».

2. oktobris

Divi RTU institūti izstādē «Riga Comm» iepazīstinās ar saviem pētījumiem

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts (IEEI) un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Datorvadības, automātikas un datortehnikas institūts (DADI) piedalīsies Baltijas biznesa tehnoloģiju izstādē «Riga Comm», kur iepazīstinās ar saviem jaunākajiem pētījumiem un to rezultātiem. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par to, kā pētnieki risinājuši iespēju attālināti uzraudzīt bišu dravas, ar portatīvo ierīci ādas vēža agrīnai bezkontakta diagnostikai pārbaudīt savus ādas veidojumus, doties ekskursijā uz RTU Laboratoriju māju un uzzināt par jauno lielu kustību diapazona robotizētu simulatoru un daudz ko citu. Izstāde no 10. līdz 11. oktobrim norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. 

30. septembris
_