Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

Ziņas

RTU zinātnieki izstrādā tehnoloģiju zivju eļļas ieguvei no ražošanas atkritumiem

Lai uz pusdienu galdiem netrūktu zivju, pasaulē tiek meklēti risinājumi efektīvai un lētai to audzēšanai nebrīvē. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādā tehnoloģiju, kas zivju barošanai nepieciešanās eļļas ieguvei ļautu izmantot ražošanas blakusproduktus un atkritumus.

13. jūnijs

RTU starptautiskajā «U-Multirank» reitingā – pārliecinoši labākā augstskola Latvijā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta starptautiskajā augstskolu reitingā «U-Multirank», vienīgā no Latvijas saņemot vislielāko skaitu augstākā jeb A līmeņa  vērtējumu 11 vērtēšanas kritērijos, piemēram, par absolventu nodarbinātības līmeni, pašu dibināto jeb spin-off uzņēmumu skaitu, zinātnei piesaistīto finansējumu.

4. jūnijs

Rektors: RTU ir pamats visai industrijas attīstībai valstī

«Mēs jau vairāk nekā 150 gadu sagatavojam inženierus visās jomās. Bet Baltijas un Ziemeļu reģiona kontekstā RTU ir vadošā tehniskā universitāte, jo mums ir lielākais studentu skaits kopumā, tostarp arī lielākais ārvalstu studentu skaits, lielākais zinātnisko publikāciju kopējais skaits, labāka sadarbība ar tautsaimniecību, ko parasti salīdzina dažādos reitingos.» Tā intervijā laikrakstam «Diena» pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. 

3. jūnijs