Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Studenti var pieteikties vasaras izaicinājumam izstrādāt inovatīvus risinājumus, kā daļiņu paātrinātājus izmantot vides aizsardzībā

24. janvāris, 2022
.
.
Foto: CERN

Studenti līdz 14. februārim aicināti pieteikties desmit dienu bezmaksas pasākumam, kas no  26. jūlija līdz 4. augustam notiks Francijā, pie Šveices robežas, un kura laikā studentu komandām būs jārod inovatīvi risinājumi, kā paātrinātāju tehnoloģijas izmantot vides aizsardzības jautājumu risināšanai. Pasākumu organizē Eiropas Zinātnes institūts, ko dibinājuši Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātnieki, un pasākuma noslēgumā būs iespēja apmeklēt CERN. 

Pasākumam aicināti pieteikties studenti, kuriem ir interese par paātrinātāju tehnoloģijām un vides aizsardzību. Studenti tiks sadalīti sešu līdz astoņu cilvēku grupās, kurām būs jāizstrādā priekšlikumi paātrinātāju tehnoloģiju izmantošanai vides jautājumu risināšanai, un noslēgumā savi priekšlikumi būs CERN jāprezentē ekspertu žūrijai. 

Lai varētu izstrādāt inovatīvos risinājumus, studentiem tiks piedāvāti augsta līmeņa semināri par daļiņu paātrinātājiem, inovācijām un vides problēmām. Visi ceļošanas un uzturēšanas izdevumiem tiek segti. 

Lai pieteiktos pasākumam, studentiem līdz pirmdienas, 14. februāra, plkst. 23.59 (pēc Ženēvas laika) jāaizpilda pieteikuma anketa.   

Priekšroka tiks dota bakalaura pēdējo kursu un maģistrantūras studentiem, kā arī studentiem, kuri pārstāv CERN projektā «I.FAST» iesaistītās augstskolas, to skaitā RTU.  

31. martā notiks dalībnieku paziņošana. Savukārt no 5. līdz 22. jūlijam gaidāmi tiešsaistes semināri par paātrinātāju tehnoloģijām un vides jautājumiem. 

Sākot no 26. jūlija līdz 4. augusta rītam, pasākums norisināsies Eiropas Zinātnes institūtā, savukārt 4. augustā dalībnieki dosies uz CERN, kur prezentēs savus izstrādātos priekšlikumus, apskatīs CERN, kā arī tur notiks labāko priekšlikumu izstrādātāju apbalvošanas ceremonija.  

Pasākuma iniciatīva pieder Eiropas Savienības programmas «Apvārsnis 2020» projekta «I.FAST» īstenotājiem. Šī projekta mērķis – nodrošināt ilgtspēju nākotnes paātrinātajiem, samazinot tehnoloģiju izmaksas, enerģijas patēriņu un ietekmi uz vidi. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. janvāris, 2022 plkst. 11:33

Līdzīgi raksti

Jaunumi