Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Studenti, skolēni un uzņēmumi sacentīsies par izturīgākā papīra tilta būvēšanu

9. novembris, 2021
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus, skolēnus un uzņēmumus piedalīties tradicionālajā konstruēšanas konkursā «Papīra tilti», kas šogad notiks tiešsaistē no 22. novembra līdz 1. decembrim. Šogad konkursā visi dalībnieki sacentīsies par izturīgākā tilta būvēšanu, pēc pauzes sacensībās aicināti piedalīties arī uzņēmumi. 

Konkursu jau astoto reizi organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tas ik gadu pulcē lielu interesentu skaitu, kuri vēlas pārbaudīt savas inženiertehniskās spējas un izdomu.  

Pieteikties dalībai konkursā iespējams līdz 19. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu. Konkursa nolikums. 

Konkursā piedalīsies komandas, katrā komandā nevarēs būt vairāk par trim dalībniekiem. Studentu, skolēnu un uzņēmumu komandu veikums tiks vērtēts atsevišķi, balvas saņems trīs labākās komandas no katras kategorijas. Tomēr atšķirībā no pagājušā gada, kad skolēnu komandas sacentās par skaistākā tilta titulu, šogad visi dalībnieki tiek izaicināti uzbūvēt maksimāli izturīgu tiltu. Organizatori katru tilta maketu ievietos slogošanas aparātā un novērtēs tā izturēto slodzi. Ar katru gadu komandām izdodas uzbūvēt arvien izturīgākus tiltus, piemēram, pērn pirmo vietu ieguva tilts, kas izturēja pat 280 kilogramu lielu slodzi.

Tilts būs jābūvē tikai no 50 A4 formāta papīra lapām un līmes. Tā masa nedrīkstēs pārsniegt 300 gramus, bet tilta platumam visā laiduma garumā būs jābūt vismaz 10 cm. Darba gaitā komandas drīkstēs izmantot arī instrumentus papīra apstrādei – papīra nažus, šķēres, lineālus un zīmuļus. 

Būvniecībai nepieciešamos materiālus dalībniekiem piešķirs konkursa organizatori. Tie būs pieejami RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes vestibilā, Ķīpsalas iela 6b, no 22. līdz 26. novembrim. Materiālus varēs paņemt katru dienu no plkst. 7.00 līdz 22.00. 

Savukārt gatavie tilti būs jānodod vērtēšanai RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes 232. kabinetā. To varēs izdarīt divas dienas – 29. un 30 novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00. 

Konkurss notiks tiešsaistē straumēšanas platformā Facebook Live. 22. novembrī plkst. 16.30 notiks konkursa atklāšana, bet tiltu slogošanai un apbalvošanai būs iespējams sekot līdzi 1. decembrī plkst. 16.30. Epidemioloģiskās situācijas dēļ «Papīra tilti» otro gadu notiek tiešsaistē. 

Par konkursu ziņo TV3 raidījums «900 sekundes».

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. novembris, 2021 plkst. 8:52

Līdzīgi raksti

Jaunumi