Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Studenti 24 stundu hakatonā piedāvās inženiertehniskus risinājumus zaļākai Ķīpsalai

12. oktobris, 2020
.
.
Foto: RTU arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņai Ķīpsalā arvien pilnveidojoties, studenti 16. oktobrī diennakts laikā izstrādās savu redzējumu, kā topošajam Baltijas modernākajam inženierzinātņu studiju centram kļūt videi un studentiem vēl draudzīgākam. 

24 stundu izaicinājums sāksies 16. oktobrī plkst. 16.00 tiešsaistē – «Zoom» un «Slack» platformās. To organizē RTU Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika, bet tajā piedalīties var arī citu augstskolu studenti. Pieteikties dalībai hakatonā.

Diennakts laikā studentu komandām, kurās jābūt vismaz vienam RTU studentam, būs jāizstrādā inovatīvs inženiertehnisks risinājums un/vai prototips, kas sasauktos ar Zaļās Ķīpsalas konceptu un uzlabotu vides kvalitāti studentu pilsētiņā. «Hakatons ir fantastiska iespēja studentiem risināt problēmas, ar ko viņi saskaras ikdienā un kas viņiem sāp,» saka RTU Studentu parlamenta zinātnes un inovāciju nodaļas vadītāja Simona Granta, aicinot studentus aktīvi izmantot šo iespēju. Studentu komandām būs brīvas iespējas pašām definēt problēmsituācijas, ko risināt, vai izvēlēties tās no organizatoru un atbalstītāja AS «Latvenergo» piedāvātajām. Hakatona organizatori vedina domāt par to, kā studentu pilsētiņā uzlabot automašīnu novietņu pieejamību, veicināt atkritumu šķirošanu vai ērtāk izvietot brīvpieejas dzeramā ūdens punktus. 

Hakatona laikā ar studentiem strādās uzņēmēji, inženieri, RTU administrācijas un Dizaina fabrikas pārstāvji, palīdzot izprast problēmas aktualitāti, atrast un izstrādāt labāko risinājumu un prezentēt to žūrijai. 

Labākā inženiertehniskā risinājuma autori saņems 1000 eiro naudas balvu, kas tiks nodrošināta no vērienīgā projekta «Inovāciju granti studentiem» līdzekļiem. Visiem hakatona dalībnieki tiks aicināti arī piedalīties RTU pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB» un turpināt savu ideju attīstību.

Lai mazinātu cilvēka ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām, kopš 2018. gada pakāpeniski tiek ieviests Zaļās Ķīpsalas koncepts. RTU pievērš uzmanību resursu viedai un ilgtspējīgai izmantošanai, ar dažādām aktivitātēm, infrastruktūras uzlabojumiem un zaļu priekšzīmi paplašina RTU studentu, darbinieku un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu, veicina paradumu un uzvedības maiņu, kā arī sekmē videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Vairāk par Zaļās Ķīpsalas konceptu

Hakatons ir viena no «Zinātnes festivāla 2020» aktivitātēm. Festivāls ilgst visu oktobri, piedāvājot plašu aktivitāšu un vērtīgu sarunu loku. Ikgadējo festivālu rīko Studentu parlaments, lai ieinteresētu studentus un visus interesentus zinātnē un iepazīstinātu ar inovācijām, ko rada RTU zinātnieki un studenti. Šogad festivāla virstēma ir vide ap mums. Vairāk par festivālu.

RTU zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» ierindota starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām.

Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU īsteno nebijušu projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»). Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. «RTU Inovāciju granti studentiem» ir platforma studentiem, industrijai un zinātniekiem, kas veicina savstarpējo sadarbību, izstrādi un jaunradi.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. oktobris, 2020 plkst. 10:56

Līdzīgi raksti

Jaunumi