Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Starptautiskie darba devēji absolventu nodarbinātības reitingā visaugstāk Latvijā novērtē RTU

23. septembris, 2021
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) prestižās reitingu aģentūras «QS World University Rankings» veidotajā «QS Graduate Employability Rankings 2021» ierindojusies 201.-250. vietā, labākos rezultātus sasniedzot indikatorā par darba devēju un studentu sadarbību. Tas apliecina, ka RTU studiju programmas tiek novērtētas darba tirgū ne tikai vietējā, bet arī starptautiskajā mērogā, un RTU kvalitatīvi sagatavo tautsaimniecībā nepieciešamos speciālistus. 

Šajā reitingā izvērtēta augstskolu reputācija darba devēju vidū, absolventu sasniegumi, augstskolu un darba devēju sadarbība, studentu un darba devēju sadarbība un absolventu nodarbinātība.

Par reitingā visaugstāk novērtēto darba devēju un studentu sadarbību RTU ir ieguvusi 95,8 punktus no 100 iespējamajiem, ierindojoties 32. vietā citu pasaules augstskolu vidū. Savukārt otrs vislabākais rādītājs ir absolventu sasniegumi, un šajā kritērijā RTU ieņem 202. vietu. 

Studentu karjeras attīstībai RTU pievērš īpašu uzmanību – studiju programmas tiek veidotas sadarbībā ar darba devējiem, lai studentiem sniegtu industrijas vajadzībām atbilstošas zināšanas. RTU darba devēji ir novērtējuši arī vietējā līmenī, jau desmit gadus atzīstot darba devēju ieteiktāko Latvijas augstskolu aptaujā, ko rīko Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu prakse.lv

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas 2019. gada augstskolu absolventu monitoringa dati apliecina, ka RTU absolventi divus gadus pēc RTU beigšanas nopelna par 56% vairāk, nekā vidējais nodarbinātais Latvijā. Šis ir augstākais absolventu ienākumu rādītājs salīdzinājumā ar citām daudznozaru universitātēm Latvijā. 

RTU aktīvi darbojas Karjeras centrs, kurš ik gadu rīko Latvijā lielāko studentu profesionālās orientācijas pasākumu – Karjeras dienu, pulcējot vairāk nekā 100 uzņēmumu un 2000 studējošo un sniedzot karjeras attīstības konsultācijas, kā arī organizējot izglītojošus pasākumus. 

Pavisam šogad reitingā vērtētas 679 augstākās izglītības iestādes, bet iekļautas – 550. Veidojot reitingu, aptaujāti 75 000 darba devēji, pētīta 29 000 augsta līmeņa profesionāļu karjeras attīstība pēc to absolvētās augstskolas, analizēti 170 000 darba devēju sadarbības piemēri ar absolventiem. 

Reitinga pirmajā vietā ierindojas Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenfordas Universitāte, bet trešajā – Kalifornijas Universitāte. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. septembris, 2021 plkst. 16:49

Līdzīgi raksti

Jaunumi