Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU zinātnieki izstrādā platformu Covid-19 risku ierobežošanai un drošai darba videi uzņēmumos

20. februāris, 2022
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki ir uzsākuši darbu pie inovatīvas platformas, kurā, apkopojot dažādus darba organizācijā svarīgus datus, varēs konstatēt epidemioloģisko situāciju konkrētā darba vietā, kā arī sniegt rekomendācijas, kā zināmajos apstākļos organizēt darbu un uzlabot situāciju, lai radītu drošu darba vidi. Platforma primāri būs domāta uzņēmumiem, kuri savas specifikas dēļ nevar nodrošināt attālinātu darbu, un, kaut radīta Covid-19 risku ierobežošanai, tomēr tā būs pielāgojama arī citu potenciālo infekcijas slimību ietekmes mazināšanai un darba drošības pasākumu ievērošanas kontrolei darba vietās. 

Platformu veido RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) Informācijas tehnoloģijas institūts sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti un SIA «Datu tehnoloģiju grupa», kuras darba organizēšanas sistēma tiek izmantota kā piemērs platformas izstrādei. Platformu zinātnieki izstrādā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētajā praktiskās ievirzes pētījuma projektā «Platforma Covid-19 drošai darba videi».  

Projekta mērķis ir radīt Covid-19 drošu darbu vides platformu, kurā tiek integrētas progresīvas informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un biotehnoloģijas. Platformā paredzēts apvienot biznesa nepārtrauktības plānošanas, lietu interneta, lielo datu, datorredzes, mašīnmācīšanās un notekūdeņu analīzes tehnoloģijas vispusīgai Covid-19 risku novērtēšanai, mazināšanai un novēršanai darba vietās, kuru darba specifika ierobežo attālinātā darba iespējas, piemēram, ražošanas uzņēmumiem, kuriem ir maiņu režīms. 

Būtībā zinātnieki izstrādā programmatūru, kurā ir integrēta informācija ar dažādiem datiem, piemēram, par mikroklimatu un ventilāciju uzņēmuma telpās un par vīrusa klātbūtni notekūdeņos. Taču pētījumā zinātnieki ir paredzējuši iestrādāt arī inovāciju, proti, iespēju izsekot uzņēmuma iekšējai dinamikai – kādi mikrokolektīvi darba vietā veidojas, kā savstarpēji sadarbojas darbinieki un struktūrvienības, un uz šīs mijiedarbības pamata modelēt iespējamās epidemioloģiskās situācijas. 

Projekts tiek īstenots no 2022. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 30. novembrim. 

Projekta aktuālā informācija tiek publicēta RTU DITF Vadības informācijas tehnloģijas katedras vietnē.

Projektu īsteno  darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju inovatīvo un pētniecisko kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkos un infrastruktūrā» 1.1. pasākuma «Praktiskās ievirzes pētījumi»  ietvaros, projekta Nr. 1.1.1.1/21/A/011. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. februāris, 2022 plkst. 13:33

Līdzīgi raksti

Jaunumi