Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU studentus un mācībspēkus aicina uz «Deutsche Bahn» semināru par dzelzceļa perspektīvām

20. septembris, 2021
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem, mācībspēkiem un ikvienam interesentam būs iespēja ceturtdien, 30. septembrī, plkst. 14.00 piedalīties Vācijas valsts dzelzceļa uzņēmuma «Deutsche Bahn» (DB) organizētajā tiešsaistes seminārā par dzelzceļa nozīmīgumu un perspektīvām nākotnē. DB semināru organizē sadarbībā ar RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Transporta institūtu.

Semināra mērķis ir sniegt informāciju par dzelzceļa nozīmīgumu valsts transporta un ekonomikas attīstībai, perspektīvām, kā arī dzelzceļa attīstības nākotnes vīziju.

Latvijas valdība ir dzelzceļu noteikusi par transporta sistēmas mugurkaulu. Tā kā dzelzceļš strauji attīstītās un notiek sistēmu automatizācija, modernā dzelzceļa uzņēmumā ir nepieciešams visplašākais inženieru un augsto tehnoloģiju speciālistu loks – ne tikai dzelzceļa ekspluatācijas speciālisti, bet arī informācijas tehnoloģiju, energoapgādes, telekomunikāciju, elektronikas un dzelzceļa būvniecības speciālisti. Tāpēc DB vadības lekcijā aicināti piedalīties ne tikai RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes, bet arī Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Elektronikas un telekomunikāciju, Elektrotehnikas un vides inženierijas, kā arī Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti un mācībspēki. 

Semināra programma

14.00    Semināra atklāšanas runa – RTU Transporta institūta direktors, asoc. prof. Edmunds Kamoliņš
14.05    Ievads. Dzelzceļa nozīmīgums un perspektīvas nākotnē – DB izpilddirektors Baltijas valstīs Burhans Erkans (Burhan Erkan
14.15    DB prezentācija «Fundamentals of Rail Operations»
15.00 – 15.15    Jautājumi un atbildes

DB grupa ir viena no pasaules vadošajām mobilitātes un loģistikas kompānijām. Uzņēmums sniedz pasažieru un kravu pārvadājumu pakalpojumus, pārvadājot aptuveni 1,7 miljardus pasažieru un ap 300 miljonus tonnu kravu gadā Vācijā un uz citām valstīm. DB visā pasaulē strādā aptuveni 338 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 211 000 – Vācijā. 

Seminārs notiks angļu valodā, un reģistrācija tam nav nepieciešama.

Saite uz sapulces telpu Zoom platformā

Sanāksmes ID: 959 2001 7908
Parole: 882191

Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazināties ar semināra organizatoriem: Iveta Gangnuse –
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris, 2021 plkst. 16:17

Līdzīgi raksti

Jaunumi