Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU studentus aicina pieteikties Erasmus+ stipendijai Eiropas Tehnoloģiju universitātē

21. oktobris, 2021
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti līdz 15. novembrim ir aicināti pieteikties Erasmus+ stipendijai un izmantot iespēju 2022. gadā pavasara semestrī studēt kādā no Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUt+) dalībaugstskolām.  

EUt+ ir Eiropas mēroga universitāšu alianse, kuru veido astoņas universitātes, kas nolēmušas apvienot savas zināšanas, laboratorijas un studentu pilsētiņas, lai kopīgi kļūtu par Eiropas tehnoloģiskās izglītības līderi. Pirmoreiz EUt+ īpaši aicina RTU studentus pieteikties mobilitātei tieši EUt+ partneruniversitātēs – Darmštates Lietišķo zinātņu universitātē (Vācijā), Truā Tehnoloģiju universitātē (Francijā), Sofijas Tehniskajā universitātē (Bulgārijā), Kipras Tehnoloģiju universitātē (Kiprā), Dublinas Tehnoloģiskajā universitātē (Īrijā), Kluža-Napokas Tehniskajā universitātē (Rumānijā) un Kartahenas Politehniskajā universitātē (Spānijā). 

Izvēloties universitāti, students aicināts pārliecināties, vai attiecīgās augstskolas piedāvātie studiju kursi atbilst viņa studiju programmas saturam RTU.

RTU Erasmus+ koordinatori sniegs individuālu atbalstu formalitāšu sakārtošanā, savukārt uzņemošās puses koordinatori palīdzēs piemeklēt RTU studiju programmai atbilstošus studiju kursus. 

Apmaiņas studentiem piedāvātie kursi EUt+ universitātēs: 

Pieteikumus stipendijai var iesniegt tiešsaistes sistēmā OutgoingExchange.rtu.lv 

Par savas mobilitātes galamērķi izvēloties EUt+, studentiem būs iespēja kļūt par EUt+ vēstniekiem un pievienoties EUt+ studentu kopienai, kas veicina vienotās Eiropas Tehnoloģiju universitātes izveidi. 

Informācija par pirmo EUt+ studentu pieredzi.

Erasmus+ stipendijai var pieteikties, ja pabeigts vismaz bakalaura studiju 1. kurss vai maģistra studiju 1. semestris, vidējā svērtā atzīme ir vismaz 6,25, nav akadēmisko parādu un ir labas angļu, vācu vai jebkuras citas EUt+ partnervalsts valodas zināšanas. Stipendijas apjoms ir no 790 līdz 850 EUR mēnesī atkarībā no izvēlētās valsts.

Lai uzzinātu vairāk par Erasmus+ programmu un sagatavotu veiksmīgu mobilitātes pieteikumu, ieteicams iepazīties ar informāciju RTU mājaslapā par studijām un praksi, vai arī sazināties ar Erasmus+ programmas koordinatori Evitu Miščuku – , 67089314 vai 29484664.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. oktobris, 2021 plkst. 16:43

Līdzīgi raksti

Jaunumi