Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU studenti ar IT risinājumiem meklē iespējas atvieglot satiksmes organizāciju un ceļu uzturēšanu

26. jūnijs, 2019
.
.
Ekrānuzņēmums

Aizšķērsota dzelzceļa pārbrauktuve un ilga gaidīšana visnepiemērotākajā brīdī, uz ceļa nokritis koks, kas rada satiksmes ierobežojumus – šādas un līdzīgas situācijas ir pazīstamas daudziem autobraucējiem. Šādās reizēs varam samierināties, taču daudz labāk būtu iepriekš zināt paredzamos pārvietošanās šķēršļus. Ļoti iespējams, ka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno zinātnieku izstrādātie IT risinājumi uzņēmumiem «Latvijas dzelzceļš» (LDz) un «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) ar laiku šādu plānošanu ļautu veikt arvien labāk. Par to 26. jūnijā vēsta Latvijas Radio 1 raidījums «Zināmais nezināmajā», kā arī LNT raidījums «900 sekundes». 

Studentu izstrādātie IT risinājumi paredz sistēmā Waze iekļaut precīzu un pilnīgu informāciju par sagaidāmajiem dzelzceļa pārbrauktuvju slēgšanas laikiem un par bīstamām situācijām uz ceļiem, ļaujot autovadītājiem precīzāk plānot maršrutus, bet ceļu uzturētājiem – savlaicīgāk reaģēt uz bīstamām situācijām uz ceļa.

Par paveikto sižetos stāsta RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētais profesors Jānis Kampars, studenti, LDz un LAU pārstāvji.

Latvijas Radio 1 2019. gada 26. jūnija raidījums «Zināmais nezināmajā» 

LNT raidījuma «900 sekundes» 2019. gada 26. jūnija sižets
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. jūnijs, 2019 plkst. 15:29

Līdzīgi raksti

Ziņas

_