Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU profesora Jāņa Grundspeņķa ieguldījums valsts izaugsmes veicināšanā novērtēts ar Atzinības krustu

30. aprīlis, 2020
.
.
RTU profesoram Jānim Grundspeņķim Atzinības krusts piešķirts par demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas valsts izaugsmes veicināšanu.

Pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienas valsts apbalvojums – Atzinības krusts – piešķirts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) profesoram Jānim Grundspeņķim. Tradicionālā apbalvojumu saņemšana Rīgas pilī šogad gan izpaliks, jo valstī izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 saslimšanas dēļ, taču Ordeņu kapituls par valsts apbalvojumu pasniegšanu lems pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas. 

J. Grundspeņķa zinātniskā darbība ir saistīta ar mākslīgo intelektu. «Profesors Grundspeņķis savā darba mūžā ir izveidojis RTU mākslīgā intelekta skolu, kuras audzēknis esmu arī es. Ar pilnu atbildību varu apgalvot, ka mākslīgā intelekta jomā šīs skolas pārstāvji ir starp spēcīgākajiem Baltijas valstīs. Ar savu ieguldījumu mūsu fakultātē viņš simbolizē augstu kvalitāti un prasības kā pret sevi kā profesionāli, tā arī pret studentiem. Esmu patiesi priecīgs par Ordeņa kapitula lēmumu un uzskatu, ka profesors jau sen bija pelnījis šādu atzinību,» saka DITF dekāns profesors Agris Ņikitenko.

J. Grundspeņķis strādā ar sarežģītu tehnisku sistēmu struktūrmodeļu sintēzes un analīzes problēmām projektēšanas sākumstadiju un tehniskās diagnostikas uzdevumu risināšanai. Ir tālāk attīstījis profesora Jāņa Oša izstrādāto pieeju topoloģisko (grafmodeļu) izmantošanai tehniskās diagnostikas uzdevumu risināšanai un pamatojis sarežģītu tehnisku sistēmu struktūrmodelēšanas metodoloģiju nepilnīgas informācijas apstākļos. 

Patlaban profesora zinātniskie pētījumi fokusējušies uz zināšanu iegūšanas un atspoguļošanas problēmām, it īpaši, uz zināšanu bāzes konstruēšanas automatizācijas jautājumiem.

J. Grundspeņķis ir vairāk nekā 110 zinātnisko publikāciju autors. Ir bijis arī DITF dekāns, vada DITF Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedru.  

Valsts augstākos apbalvojumus – Triju zvaigžņu ordeni, Atzinības krustu un Viestura ordeni – pirms 4. maija Neatkarības atjaunošanas svētkiem pie Valsts prezidenta strādājošais Ordeņu kapituls piešķīris cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu nevardarbīgā parlamentārā ceļā un Neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990. gada 4. maijā, kā arī dažādu profesionālo nozaru pārstāvjiem, kuru darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas valsts izaugsmi.

Triju Zvaigžņu ordeni, piemēram, saņems Latvijas Tautas frontes (LTF) Informācijas centra un Augstākās Padomes Preses centra darbiniece, juridiskā eksperte Inese Birzniece, bijušais LTF Vēlēšanu centra darbinieks, tiesību zinātņu eksperts un Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, bijušais LTF Informācijas centra vadītājas vietnieks un Augstākās Padomes Preses centra vadītājas vietnieks, žurnālists Pauls Raudseps un bijušais LTF Informācijas centra darbinieks un žurnālists Kārlis Streips.

Savukārt Atzinības krustu – Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane, AS «Latvijas Finieris» valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems, ilggadējā Ērgļu novada Rūdolfa Blaumaņa memoriālmuzeja «Braki» vadītāja, muzeja vecākā speciāliste Anna Kuzina un vēsturnieks, novadpētnieks un sabiedriskais darbinieks Andrejs Ķeizars.

Kopumā augstākie Latvijas valsts apbalvojumi šopavasar piešķirti 67 sabiedrības pārstāvjiem – Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 35, Viestura ordenis – 21, un Atzinības krusts – 11 personām.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. aprīlis, 2020 plkst. 16:46

Līdzīgi raksti

Jaunumi