Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU kopā ar Valtera basketbola skolu projektā «Izglītots sportists» atbalstīs sportistus augstākās izglītības ieguvē

7. jūlijs
.
.
.
Nodomu protokolu par sadarbību, atbalstot jaunos sporta talantus augstākās izglītības ieguvē, parakstīja RTU rektors Tālis Juhna un Valtera basketbola skolas vadītājs Valdis Valters. Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai profesionālie sportisti, kuru ikdienas lielāko daļu aizpilda intensīvi treniņi un sacensības, varētu iegūt arī augstāko izglītību, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Valda Valtera basketbola skolu uzsāk jaunu iniciatīvu «Izglītots sportists», kura mērķis – atbalstīt jaunos sporta talantus studiju laikā, lai, noslēdzoties sporta karjerai, viņi viegli varētu iekļauties darba tirgū. Nodomu protokolu par sadarbību RTU rektors Tālis Juhna un Valtera basketbola skolas vadītājs Valdis Valters parakstīja 7. jūlijā. 

«Intensīvi sportojot, jaunieši pazaudē saikni ar izglītību,» pirms nodomu protokola parakstīšanas sacīja V. Valters, kurš pats pirms 35 gadiem pabeidzis RTU un jau vairākus gadus īsteno sociālo projektu, mudinot sportistus studēt, lai pēc sporta karjeras beigām viņi varētu viegli iekļauties darba tirgū.

Projektā «Izglītots sportists» paredzēts sportistus atbalstīt mācībās, izstrādājot viņiem individuālu studiju plānu, vajadzības gadījumā piešķirot studiju semestra pagarinājumu, ja sportists saspringta treniņu un sacensību grafika dēļ nav paspējis noteiktajā laikā nokārtot visus studiju darbus. Tāpat iecerēts, ka sportistiem atbalstu sniegs gan RTU Sporta centrs, gan attiecīgās fakultātes, gan arī tiks piedāvātas karjeras konsultanta un psihologa konsultācijas. Savukārt treniņu procesā RTU piedāvā savu infrastruktūru – iespēju sportot Ķīpsalas peldbaseinā un RTU trenažieru zālēs, kā arī atbalstu, lai sportisti varētu piedalīties pasaules universiādēs un Eiropas čempionātos.

V. Valtera un RTU redzējums par nepieciešamību atbalstīt sportistus sakrīt, jo RTU kopš 2015. gada jaunajiem sporta talantiem konkursā piešķir īpašās sportistiem domātās budžeta vietas, piedāvājot studēt pēc individuāla plāna, lai mācības varētu savienot ar sportu. 

«Tas nav viegli,» atzīst slēpotāja Samanta Krampe, kura nule beigusi 1. kursu studiju programmā «Arhitektūra». Viņas pieredze rāda – ja, piemēram, treniņnometņu dēļ ir sarežģīti laikā izpildīt studiju darbus, ir svarīgi laikus komunicēt ar mācībspēkiem, lai vienotos par darbu nodošanas termiņu pagarināšanu. 

Savukārt Patriks Pinka, kurš savu talantu demonstrē vīriešu volejbola komandā «RTU/Robežsardze/Jūrmala», RTU studē transportbūves un citiem potenciālajiem studentiem iesaka pirms iestāšanās universitātē izmantot RTU karjeras konsultanta pakalpojumus. Patriks savulaik ir izvēlējies studēt Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, taču studiju laikā sapratis, ka tas nav viņa aicinājums, tāpēc lūdzis padomu RTU karjeras konsultantam un, izzinot sevi, izvēlējies studēt Būvniecības inženierzinātņu fakultātē. Arī viņš atzīst, ka savienot sportošanu ar mācībām nav viegli, taču «galvenais ir kārtīgi strādāt, un to jau zina katrs sportists.»

Sportista dzīvi labi pazīst arī RTU rektors Tālis Juhna, kurš jaunībā pats nodarbojies gan ar tāllēkšanu, gan bobsleju, tomēr izšķīries par zinātnieka karjeru. «Sportistus un zinātniekus vieno mērķtiecība un apziņa, ka viss ir atkarīgs tikai no paša,» uzskata rektors. Viņš saka paldies Valdim Valteram, kurš ir rosinājis ideju par «Izglītotu sportistu», un cer, ka RTU varētu plašāk attīstīt sadarbību ar sporta pasauli, sportistiem piedāvājot arī zinātnisko atbalstu. RTU jau ir cieša sadarbība ar Latvijas kamaniņu izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, kurš kopā ar RTU Zinātnes un inovāciju centra inženieriem pilnveido Latvijas izlases kamanas, lai sportisti ar tām varētu sasniegt pēc iespējas augstākus rezultātus. 

RTU kopā ar Valda Valtera basketbola skolu uzsāk jaunu iniciatīvu «Izglītots sportists»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

7. jūlijs plkst. 18:02

Līdzīgi raksti

Jaunumi