Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU izvērš programmu īpaši talantīgiem Latvijas jauniešiem

27. augusts, 2021
.
.
Foto no RTU Talantu programmas atklāšanas 2020. gadā.

Ar svinīgu pasākumu 30. augustā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) dos startu Talantu programmas otrajai sezonai. Tā ir īpaša programma, kas izveidota, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu spožus talantus un motivētu viņus nākotnē darboties zinātnē, kļūt par izciliem inženieriem, novatoriem un vadītājiem. Šajā sezonā programmā iesaistīsies lielāks jauno studentu skaits, iegūstot darba tirgū ļoti nepieciešamas prasmes un zināšanas.

Jaunajā akadēmiskajā gadā studijas RTU Talantu programmā sāks ap 50 īpaši talantīgu jauniešu no visas Latvijas, apliecinot inženierzinātņu izglītības konkurētspēju un nozīmi tautsaimniecības izaugsmē. Programmas pirmajā sezonā tajā studijas uzsāka 38 jaunieši. RTU ir gandarīta, ka jaunieši objektīvi novērtē darba tirgus izmaiņas, kur pieaug pieprasījums pēc augsti izglītotiem un kvalificētiem inženierzinātņu speciālistiem, un piedāvā viņiem arvien labākas izglītošanās un pilnveidošanās iespējas. RTU turpina attīstīt arī Talantu programmu, šogad dalībniekiem nodrošinot vēl interesantākas un noderīgākas apmācības, kas iespējams, pateicoties atbalstītājam SIA «Mikrotīkls». 

RTU Talantu programma piedāvā dalībniekiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu. Papildus viņiem ir iespēja pilnveidot savu personību, emocionālo inteliģenci, līderības, projektu un inovāciju vadības un dažādas citas prasmes, kā arī strādāt ar mentoriem no profesionāļu vides viņu izvēlētajā nozarē, piedalīties tīklošanās pasākumos profesionālo kontaktu veidošanai, iesaistīties RTU un sabiedrībai nozīmīgos projektos. 

RTU Talantu programmas jaunās sezonas atklāšana notiks 30. augustā. Jaunos talantu sveiks RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Talantu programmas patrons, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. V. Dombrovskis uzstāsies ar vieslekciju «Eiropas un Latvijas ekonomikas atjaunošana».

Programmas dalībniekus iedvesmos arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes lektors Leonards Budņiks, viens no studentu atzītākajiem mācībspēkiem, un AS «Sakret» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. A. Vanags ir Talantu programmas mentors, un jauniešiem stāstīs, kāda nozīme ir sadarbībai un atbalstam no darba devēju puses jau studiju laikā. Savukārt Talantu programmas 2. kursa students Kārlis Bērziņš, kurš RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē apgūst adaptroniku, atklās, ko ieguvis, piedaloties programmas aktivitātēs. 

Atklāšanas pasākumā būs iespēja arī uzzināt plašāku informāciju par programmu – «soft skill» apmācībām, mentoringa iespējām, karjeras konsultācijām, individuāliem studiju plāniem. Tiks rīkotas arī saliedēšanās aktivitātes. 

Katru gadu dalībai programmā tiek izvēlētas labākās skolas no Rīgas, Pierīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales, ņemot vērā skolēnu skaitu, kuri kārto centralizētos eksāmenus fizikā, ķīmijā un matemātikā, kā arī dalību un rezultātus valsts mēroga zinātniskajās olimpiādēs. Tās izvēlas un piesaka dalībai programmā labākos 12. klašu skolēnus. Šogad programmā piedalīsies absolventi no 18 Latvijas skolām, tajā skaitā no RTU Inženierzinātņu vidusskolas.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. augusts, 2021 plkst. 10:51

Līdzīgi raksti

Jaunumi