Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU 159. dzimšanas dienā godinās izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

7. oktobris, 2021
.
.

14. oktobrī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) svinēs savu 159. jubileju, un šajā dienā tradicionāli notiks RTU Zinātniskās konferences plenārsēde un Senāta svinīgā sēde, kurā tiks godināti izcilākie zinātnieki un mācībspēki. Šogad pirmoreiz svinīgais pasākums norisināsies RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā, septembra sākumā atklātās auditoriju mājas «Domus Auditorialis» Lielajā zālē. Dzimšanas dienas pasākumus būs iespējams vērot arī tiešsaistē. 

RTU 62. starptautiskā zinātniskā konference

Plkst. 10.00 sāksies RTU 62. starptautiskā zinātniskā konference, kurā svinīgās uzrunas teiks RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna.

Par Latvijas zinātnes rezultātiem un produktivitāti referātu lasīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietnieks zinātnes jomā Jānis Paiders, savukārt Latvijas Atvērtās zinātnes stratēģiju 2021.–2027. gadam ieskicēs IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Aleksandrs Mārtiņš Blūms.

Par RTU Ilgtspējīgas attīstības prioritātēm vēstīs RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

Senāta svinīgā sēde

RTU Senāta svinīgā sēde sāksies plkst. 12.00, un to atklās Senāta priekšsēdētāja Elīna Gaile-Sarkane. 

Senāta sēdē tiks pasniegti apbalvojumi «RTU Gada jaunā zinātniece 2021», «RTU Gada jaunais zinātnieks 2021», «RTU Gada zinātnieks 2021», kā arī «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Gada studenta balva valorizācijā».

Tiks arī godināti izcilākie mācībspēki, piešķirot «RTU Akadēmiskās izcilības balvu» un «RTU Gada jaunā mācībspēka balvu».

Pasniegs arī RTU Goda doktora  diplomu.

RTU 159. dzimšanas dienas pasākumu programma.

Koncerts «Svētki rudenī»

Dzimšanas dienas svinības noslēgs RTU Kultūras centra organizētais koncerts «Svētki rudenī», kas norisināsies plkst.19.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1. Koncertā piedalīsies RTU jauktais koris «Vivere» un RTU studentu pūtēju orķestris «SPO». 

Lūgums savlaicīgi pieteikties koncerta apmeklējumam, zvanot Kultūras centram 67089477 vai rakstot " target="_blank">.

Svinīgo pasākumu norise

Svinīgie pasākumi notiks, ievērojot spēkā esošos epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Dalībniekiem, kuri ieradīsies klātienē, būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Savukārt tiem RTU studentiem, mācībspēkiem, zinātniekiem un darbiniekiem, kuri nevarēs ierasties klātienē, būs iespēja svinīgo pasākumu vērot tiešraidē RTU iekšējās saziņas vietnē ORTUS. 

Lai nodrošinātu iespēju RTU studentiem piedalīties RTU 62. starptautiskajā zinātniskajā konferencē, 14. oktobrī visu studiju līmeņu un studiju veidu studentiem tiks atceltas visas nodarbības.

Pirmā daudznozaru tehniskā augstskola

RTU ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī, un toreiz to sauca par Rīgas Politehnikumu, kas bija pirmā daudznozaru tehniskā augstskola tā laika Krievijas impērijā.

Augstskolu dibināja Baltijas muižniecība, jo Latvijas teritorijā, kas bija iekļauta Krievijas impērijas sastāvā, strauji norisinājās industriālā revolūcija un bija nepieciešami pašu zemē izglītoti inženieri. 

Rīgas Politehnikums bija privāta augstskola, kas tika veidota pēc tolaik Eiropas modernāko – Cīrihes un Karlsrūes – tehnisko augstskolu parauga. Tajā studijas bija par maksu, un mācības notika vācu valodā. Pirmais students bija vidzemnieks – muižniecības kārtas pārstāvis Leons Kulbahs. 

RTU – Latvijas ilgtspējīgai attīstībai

Mūsdienās RTU ir starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. 

RTU darbības pamats ir zinātne, kā arī inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, tādējādi kalpojot par pamatu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai.

Universitāte mērķtiecīgi attīsta savu infrastruktūru, Ķīpsalā būvējot Latvijā pirmo studentu pilsētiņu, kas pēc būvniecības pabeigšanas kļūs par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

7. oktobris, 2021 plkst. 13:44

Līdzīgi raksti

Jaunumi