Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Prezentēs studentu risinājumus uzņēmējdarbības nākotnes izaicinājumiem

30. aprīlis, 2020
.
.

5. maijā studenti tiešsaistē prezentēs inovāciju platformā «DEMOLA Latvia»  izstrādātos risinājumu konceptus uzņēmumu nākotnes problēmām, noslēdzot programmas 2020. gada pavasara sezonu. Aicinot uzņēmumus un organizācijas sadarboties ar motivētiem studentiem, 5. maijā notiks arī informācijas pusstunda kompānijām.

«DEMOLA Latvia» fināla prezentācijas notiks 5. maijā plkst. 15.00. Pirmo reizi pasākums notiks tiešsaistē Zoom platformā, kura links tiks publicēts «DEMOLA Latvia» Facebook pasākumā. Savukārt uzņēmumiem «Demola In Latvia» tiešraidē plkst. 14.00 būs iespēja uzzināt un uzdot interesējošos jautājumus un saņemt papildu informāciju par programmas norisi, dalības nosacījumiem un ieguvumiem. Lai piedalītos tiešsaistes informācijas dienā, aicinām aizpildīt anketu

«DEMOLA Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā biznesa vidē un saņemot stipendiju, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, iegūt unikālu nākotnes profesionāļu un patērētāju skatu un kompānijas izaicinājumiem, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem. Programmu īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU). 

Ar katru gadu arvien nostiprinās «DEMOLA Latvia» loma inovāciju ekosistēmā Latvijā. Latvijas uzņēmumi – no individuāliem komersantiem līdz savas nozares līderiem – nākotnes izaicinājumu risināšanā aktīvi iesaista studentus un novērtē zinātnē balstītus piedāvājumus. Problēmsituāciju risināšanu studentiem līdz šim uzticējuši tādi uzņēmumi kā «Aldaris», «Latvijas Pasts», «Latvenergo», «Vizulo», «T2T, «Catchbox», «Forevers» un daudzi citi. Arī studentu skaits, kuri vēlas piedalīties programmā, ir nemainīgi augsts. 

2020. gada pavasara sezonā dalībai programmā pieteicās 154 dalībnieki no 15 augstskolām. Divas atlases kārtas izturēja 52 studenti. Tika izveidotas 11 starpdisciplināras studentu komandas, kuras trīs mēnešu laikā, sadarbojoties ar uzņēmumu pārstāvjiem, ir radušas risinājumus un izstrādājušas prototipus. 5. maijā komandas piecu minūšu laikā prezentēs risinājumus «Swedbank», «Rimi Baltic», «Kronus», «Peruza», «Connexus Baltic Grid», «Munio Candel»,  «BTA Baltic Insurance Company», «PERUZA», «Eco Baltia Vide», starptautiskās kompānijas «DIMECC» un uzņēmēja Mikus Losāna izaicinājumam. Pēc tiešsaistes prezentācijām  katra komanda tiksies individuāli ar uzņēmuma pārstāvjiem, lai detalizētāk demonstrētu izstrādāto risinājuma konceptu. Ja risinājums atbildīs uzņēmuma vajadzībām, kompānijas to varēs licencēt, lai ieviestu uzņēmumā. 

2020. gada pavasara sezonā programmā piedalās RTU, LU, Banku Augstskolas, Liepājas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Biznesa skolas un Rīgas Juridiskās augstskolas (Riga Graduate School of Law) studenti. Dalība programmā viņiem dod iespēju izveidot jaunus kontaktus, iegūt praktisku pieredzi, radīt sava risinājuma prototipu, sadarboties ar uzņēmumiem un apmeklēt uz dizaina domāšanas principiem balstītas praktiskas nodarbības. Pēc veiksmīgas risinājuma izstrādes studenti saņem stipendiju 600-768 eiro apmērā. Komandām bija pieejams arī atbalsta fonds problēmsituācijas izpētei un risinājuma izstrādei. 

«DEMOLA Latvia» ir daļa no RTU īstenota projekta «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»). Papildu informācija par «Inovāciju granti studentiem».

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. aprīlis, 2020 plkst. 14:53

Līdzīgi raksti

Jaunumi