Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Nosaka kārtību, kā notiks epidemioloģiski drošas studijas RTU

24. augusts, 2021
.
.
Foto: pixabay.com

Jaunajā akadēmiskajā gadā Rīgas Tehniskā universitātē (RTU) nodarbībās klātienē varēs piedalīties vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši studenti ar spēkā esošu Covid-19 sertifikātu. Izvērtējot epidemioloģiskās situācijas riskus un studiju programmu specifiku, RTU organizēs atsevišķu studiju kursu daļēju vai pilnīgu norisi arī attālināti, nodrošinot nemainīgi augstu studiju kvalitāti. 

Lēmumu par kursu norisi klātienē vai attālināti pieņems fakultāšu dekāni, reģionālo studiju un zinātnes centru direktori, Rīgas Biznesa skolas direktors. Studentiem līdz akadēmiskā gada sākumam tiks sniegta detalizēta informācija par studiju kursu norisi, tāpat viņi operatīvi tiks informēti par izmaiņām, ja tādas tiks veiktas. Informācija tiks ievietota RTU iekšējās saziņas tīklā ORTUS e-studiju vidē.

Attālināti notiks lielo plūsmu lekcijas, kas plānotas vienlaikus vairāk nekā 100 studējošiem.

Piekļuve visiem e-studiju kursu materiāliem tiks nodrošināta arī studējošajiem, kuri nevarēs apmeklēt studijas klātienē, tomēr visu studiju procesu nav plānots dublēt klātienē un attālināti. Inženierzinātņu studentiem pilnvērtīgas izglītības iegūšanai ļoti būtisks ir darbs laboratorijās ar speciālām iekārtām un praktiskie darbi, kuru organizēšana attālināti šobrīd nav iespējama. 

Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu studiju un pētniecības vidi, apmeklējot klātienes nodarbības, studentiem būs jāuzrāda spēkā esošs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Pārejas periodā līdz 10. oktobrim, lai dotu papildu laiku vakcinēties, studijās klātienē varēs piedalīties arī studenti, uzrādot pēdējo 48 stundu laikā veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu. Jāatgādina, ka no 1. augusta Latvijā Covid-19 laboratoriskā testēšana dažādu pakalpojumu saņemšanai un pasākumu apmeklēšanai tiek veikta par maksu. 

Atrodoties RTU telpās ārpus nodarbību telpām, studentiem būs jālieto arī mutes un deguna aizsegs. Nodarbību laikā maskas nebūs obligātas vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem studentiem ar spēkā esošu Covid-19 sertifikātu.

RTU aicina visus izmantot valsts sniegtās brīvi pieejamās vakcinēšanās iespējas, kā arī piedāvā studentiem un darbiniekiem iespēju 31. augustā un 8. septembrī vakcinēties studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Detalizēta informācija – iekšējās saziņas tīklā ORTUS. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. augusts, 2021 plkst. 14:30

Līdzīgi raksti

Jaunumi