Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, RTU lekcijas notiek attālināti

27. oktobris
.
.
Foto – Pixabay.com

Reaģējot uz epidemioloģisko situāciju valstī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), sākot no 8. oktobra līdz pat rudens semestra beigām 2021. gada 31. janvārī, visas lekcijas notiek attālināti. Inženierzinātņu studentiem tik nepieciešamie laboratorijas darbi ir atļauti klātienē, bet – tikai nelielās grupās un obligāti lietojot sejas aizsargmaskas. Tās visiem studējošajiem, mācībspēkiem un darbiniekiem obligāti ir jālieto, arī pārvietojoties RTU telpās.

Studiju process

RTU jau kopš rudens semestra sākuma 14. septembrī ir ieviesti papildu drošības pasākumi, pat vēl stingrāki, nekā valstī noteiktie, un ievērojama daļa no lekcijām jau līdz šim notika attālināti. Taču sakarā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos valstī RTU tiek papildus ieviesti vēl stingrāki noteikumi, paredzot, ka visas lekcijas notiek attālināti. RTU aktīvi tiek izmantota e-studiju vide, kas nodrošina studiju materiālu pieejamību, darbu tiešsaistē un saziņu starp studentiem un mācībspēkiem.

Taču nodarbības, kurās nepieciešama klātbūtne, piemēram, inženierzinātņu studentiem ļoti vajadzīgais darbs laboratorijās ar speciālām iekārtām, kā arī praktiskie darbi, semināri, prakse, kolokviji, praktiskās konsultācijas u. c., ir atļautas klātienē nelielās grupās, ievērojot nepieciešamos piesardzības pasākumus, kā arī ieviešot obligātu sejas aizsargmasku lietošanu. 

Klātienes nodarbībās notiek studentu reģistrācija, un katrā fakultātē ir par Covid-19 jautājumiem atbildīgā persona, kura studentiem un mācībspēkiem sniedz atbalstu ar Covid-19 saistītajos jautājumos. 

«theLab» strādā attālināti

Uz laiku apmeklētājiem slēgta RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīca «theLab», taču tā turpina darboties attālināti, izpildot pasūtījumus. «theLab» RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Lāzergriešanas, 3D printēšanas un ploterēšanas pakalpojumi ir pieejami arī šobrīd. Interesenti, kuriem tie ir nepieciešami, tiek aicināti aizpildīt anketu, augšuplādēt failus un pēc individuālas vienošanās saņemt savu pasūtījumu Ķīpsalas ielā 6.

Īpaša uzmanība – epidemioloģiskajai drošībai

RTU telpās, savukārt, ir nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, un papildus tam centralizēti tiek veikta dezinfekcija. Nodarbību telpās un gaiteņos ir dezinfekcijas līdzekļi individuālai lietošanai. 

RTU ir labi redzamās vietās izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības pasākumiem, aicinot ikvienu studentu, mācībspēku, darbinieku ikdienā sekot līdzi savam veselības stāvoklim, regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, ievērot distancēšanos un visus pārējos Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos piesardzības pasākumus. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. oktobris plkst. 16:35

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_