Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Līdz 20. septembrim iespējams pieteikties stipendijai «Studētgods»

6. septembris, 2022
.
.
Foto: pixabay.com

Sociālās stipendijas «Studētgods» saņēmēju lokam šajā akadēmiskajā gadā pievienojas divas jaunas studējošo grupas – bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie jaunieši un personas ar I vai II invaliditātes grupu. Pieteikties stipendijai iespējams līdz 20. septembrim. 

Pieteikties stipendijai var, izmantojot Latvija.lv pakalpojumu.

Līdzšinējais normatīvais regulējums paredzēja atbalstīt tikai vienu studējošo grupu pēc sociālām pazīmēm – studējošos no daudzbērnu ģimenēm. Tomēr ir ļoti svarīgi augstākās izglītības sistēmā integrēt arī bāreņus un bez vecāku apgādības palikušos jauniešus, kā arī studējošos ar invaliditāti, norāda Izglītības un zinātnes ministrija, pēc kuras iniciatīvas veiktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos. Kā liecina Pasaules bankas pētījums par nepieciešamajiem uzlabojumiem Latvijas augstākās izglītības finansēšanā, kā arī vietējo un starptautisko organizāciju rekomendācijas, Latvijā studējošo iespējas iegūt augstāko izglītību ir saistītas arī ar ģimenes sociālekonomisko situāciju. Tā daudziem studējošiem rada nevienlīdzīgus apstākļus, it īpaši attiecībā uz pilnvērtīgu, finansiāli stabilu un neatkarīgu dalību augstākās izglītības iegūšanā. 

Lai pieteiktos stipendijai, sociālo grupu studentiem jābūt imatrikulētiem 1. kursā koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē valsts un privātajās augstskolās un koledžās. Pieteikties var arī tad, ja studējošais atjaunojas studijām 2022. gada rudens semestrī pēc studiju pārtraukuma koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē. Šoruden stipendijai var pieteikties arī 2. kursā studējošie – tajā skaitā arī tie, kuri stipendiju saņēma jau 1. kursā, ja vidējā svērtā atzīme iepriekšējā semestrī ir 6 un augstāka. 

Stipendija noteikta 160 eiro apmērā 10 mēnešus gadā.

Studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm sociālo stipendiju «Studētgods» sāka piešķirt 2021./2022. studiju gadā.  

Stipendijas piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi. Centralizēto eksāmenu rezultātiem matemātikā jābūt ne zemākiem par 30%, bet latviešu valodā ne zemākiem par 40%. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt 6 un augstāk, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskiem parādiem. Kritēriji tiek pārskatīti reizi semestrī.

Izvērtējot sociālās stipendijas pieteikumu rezultātus, Izglītības un zinātnes ministrija apsvērs iespēju arī turpmākajos gados paplašināt stipendiātu loku ar jaunām studējošo kategorijām, tādējādi stiprinot sociālo dimensiju augstākajā izglītībā. 

Plašāka informācija IZM tīmekļvietnē. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. septembris, 2022 plkst. 14:10

Līdzīgi raksti

Jaunumi