Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Jaunais studiju gads sāksies klātienē, nosaka Izglītības un zinātnes ministrija

2. augusts, 2021
.
.

Jaunajā akadēmiskajā gadā izglītības ieguves process augstskolās tiks organizēts klātienē, ievērojot Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. 

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie grozījumi noteikumos paredz, ka augstskolās un koledžās studiju programmas īstenošanā un apguvē klātienē piedalās personas tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Izvērtējot epidemioloģisko situāciju un ņemot vērā studiju programmas specifiku, augstskola/koledža ir tiesīga pieņemt pamatotu lēmumu par studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa nesamazināšanos, informē ministrija.

Noteikumos paredzēts arī pārejas periods – līdz 2021. gada 10. oktobrim –, kad klātienē varēs piedalīties personas arī negatīvu Covid-19 testu, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā. Jāatgādina, ka no 1. augusta Covid-19 laboratoriskā testēšana dažādu pakalpojumu saņemšanai un pasākumu apmeklēšanai tiek veikta par maksu. 

RTU aicina visus izmantot valsts sniegtās brīvi pieejamās vakcinēšanās iespējas, kā arī piedāvā studentiem un darbiniekiem iespēju 31. augustā un 8. septembrī vakcinēties studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Detalizēta informācija – iekšējā tīklā Ortus. 

IZM sagatavotais noteikumu projekts «Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 «Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai»» 17. augustā tika apstiprināts valdībā. Papildu informācija.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. augusts, 2021 plkst. 14:05

Līdzīgi raksti

Jaunumi