Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» tuvojas – kas jāzina brīvprātīgajiem!

20. septembris
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina ikvienu interesentu gūt nebijušu pieredzi un 29. septembrī līdzdarboties Ginesa rekorda «Lielākā prāta vētra pasaulē» organizēšanā. Lai kļūtu par brīvprātīgo, līdz 26. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa.

Pieteikties. 

Lai kļūtu par brīvprātīgo, ir jābūt vismaz 16 gadus vecam. 

Ko darīs brīvprātīgie? 
Ginesa rekorda uzstādīšanas noteikumi paredz, ka uz katriem 50 pasākuma dalībniekiem, ir jābūt vienam brīvprātīgajam. RTU pasākumam plāno piesaistīt ap 150 brīvprātīgo.

Brīvprātīgo galvenie uzdevumi būs saistīti ar raitu pasākuma norisi – viņiem būs jārūpējas, lai dalībnieki atrod savas vietas zālē, nepamet to rekorda uzstādīšanas laikā (no plkst. 12 līdz 13.30). Ja būs nepieciešams, organizatori brīvprātīgos iesaistīs arī pasākuma dalībnieku reģistrēšanā. 

Pirms Ginesa rekorda pasākuma brīvprātīgajiem tiks organizēta tikšanās, lai iepazīstinātu ar pienākumiem un sniegtu atbildes uz citiem jautājumiem.

Ko iegūs brīvprātīgie?
«Veiksmīga Ginesa rekorda organizēšana bez brīvprātīgajiem nemaz nav iedomājama,» saka rekorda idejas autore, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone. Viņa stāsta, ka tā būs vienreizēja iespēja atrasties telpā, kur tūkstošiem cilvēku vienlaikus radīs inovatīvas idejas, un sniegt tiem nepieciešamo atbalstu. Tā būs arī iespēja pārbaudīt savas organizatoriskās prasmes, atbildību, gūt jaunus kontaktus un zināšanas, kas var noderēt nākotnē. 

Visi brīvprātīgie šoruden arī tiks aicināti uz Prototipēšanas ballīti RTU Zinātnes un inovāciju centrā, kur varēs gan izzināt, kā idejas pārtop produktos, gan arī paši izmēģināt roku prototipēšanā. 

Kā notiks Ginesa rekorda uzstādīšana?
Ginesa rekordu RTU organizē 29. septembrī plkst. 12 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8. Tajā inovāciju treneru vadībā, izmantojot piecas radošuma simulācijas metodes, dalībnieki ģenerēs un reģistrēs inovatīvas idejas. Plānots, ka ideju reģistrācija notiks elektroniski, dalībniekiem izmantojot savus telefonus vai planšetdatorus. 

«Lielākā prāta vētra pasaulē» ir oficiāli pieteikta Ginesa rekorda statusam, un tās uzdevums ir pārsniegt iepriekšējo šāda veida rekordu, kas reģistrēts Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā. 

Šāds Ginesa rekords Eiropā tiks īstenots pirmo reizi. Rekorda sasniegšanu RTU organizē sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. Rekordu atbalsta arī lieldraugi –«Maxima Latvija», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme» un SEB banka. 

«Lielākā prāta vētra pasaulē» notiek programmā «RTU Studentu inovāciju granti» (ID Nr. 1.1.1.3/21/A/005).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris plkst. 9:47

Līdzīgi raksti

Jaunumi