Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

«Demola Latvia» palielina atbalstu studentiem

28. septembris, 2020
.
.
Foto: RTU arhīvs

Inovāciju platformas «Demola Latvia» 2020. gada rudens sezonā studentu komandām izpētei un risinājumu izstrādei būs pieejams 2500 eiro liels atbalsts; risinājuma licencēšanas gadījumā būs iespējams stipendiju saņemt par mēnesi ilgāk. 

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Tā dod iespēju starpdisciplinārām sudentu komandām strādāt biznesa vidē, trīs mēnešus laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētas problēmsituācijām. Uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Proti, uzņēmumi var risinājumus licencēt, lai tos turpinātu attīstīt un ieviest. Katru sezonu tiek licencēta vismaz puse studentu komandu risinājumu. 2020. gada pavasara sezonā tika licencēti septiņi no 11 izstrādātajiem risinājumiem. 

Piedaloties «Demola Latvia», studenti trīs mēnešus var saņemt ikmēneša stipendiju 200-228 eiro apmērā. Rudens sezonā tiek palielināts finansiāls atbalsts studentiem – ja risinājums tiek ieviests, studenti var saņemt stipendiju vēl vienu mēnesi. Stipendijas var saņemt visi studenti, to skaitā ERASMUS+ un starptautiskie studenti, kuriem ir Latvijas personas kods un bankas konts Latvijā. Lai saņemtu stipendiju, studentiem ir jābūt sekmīgiem un bez studiju parādiem. Komandām izpētei un risinājuma izstrādei būs pieejams arī 2500 eiro liels atbalsts. 

Programmu īsteno RTU sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), taču tajā piedalīties var jebkuras augstskolas studenti. 2020. gada pavasara sezonā dalībai pieteicās 154 studenti no 15 augstskolām. Arī stipendiju var saņemt jebkuras augstskolas studenti.

Rudens sezonai izaicinājumus iesniegušas 10 kompānijas un uzņēmēji, piemēram, AS «Baticovo», SIA «Maxima», SIA «PricewaterhouseCoopers», SIA ««Ventspils Nafta» termināls», nodibinājums «Creativity Lab», SIA «Efectio» un citi. Iepazīties ar izaicinājumiem un pieteikties  «Demola Latvia» rudens sezonai iespējams līdz 4. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu.

Lai iegūtu papildu informāciju un saņemtu atbildes uz jautājumiem, «Demola Latvia» aicina 2. oktobrī plkst. 15.00 visus interesentus pievienoties tiešsaistes pasākumam «Student Info Day».

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU jau otro gadu īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Vairāk informācijas par «Inovāciju granti studentiem».
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. septembris, 2020 plkst. 13:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi