Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē varēs apgūt tiešsaistes studiju kursu par mākslīgo intelektu

30. aprīlis, 2020
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF) sadarbībā ar IT Izglītības fondu Start(IT) piedāvās apgūt bezmaksas tiešsaistes kursu par mākslīgo intelektu. Kurss izveidots, Helsinku Universitātei sadarbojoties ar tehnoloģiju uzņēmumu «Reaktor», un tā uzdevums ir sniegt pamatzināšanas par mākslīgo intelektu dažādu jomu pārstāvjiem. Kursa prezentācija Latvijā notiks tiešsaistē 6. maijā plkst. 10.00 Start(IT) Facebook lapā un Delfi.lv Campus sadaļā.

Kursa atklāšanas pasākumā izskanēs Valsts prezidenta Egila Levita, RTU rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka, Start(IT) izpilddirektores Evijas Celmas, DITF dekāna profesora Agra Ņikitenko, «Accenture Nordic AI» vadītāja Maksima Naumova uzrunas. Pasākuma turpinājumā norisināsies diskusija «How humans and AI can work together to create a better future?», kurā piedalīsies E. Celma, M. Naumovs, RTU profesore Inese Poļaka, «Reaktor» pārstāvis Joni Suorsa un uzņēmuma «Peruzi» valdes loceklis Roberts Dlohi.

«Šī sadarbība ir lieliska iespēja pievienoties Eiropas mēroga mākslīgā intelekta zināšanu tīklam, kas papildina RTU esošo piedāvājumu mākslīgā intelekta studiju kursu un pētniecības jomā. Studiju kursa apgūšana plašam interesentu lokam ļaus kvalitatīvi jaunā līmenī izprast mākslīgā intelekta nozīmi, iespējas un izaicinājumus un pavērs apvāršņus tālākizglītībai un mākslīgā intelekta praktiskai izmantošanai,» uzskata RTU DITF Informācijas tehnoloģijas institūta direktors Jānis Grabis.

Studiju kursa uzdevums ir plašam interesentu lokam sniegt pamatzināšanas par mākslīgo intelektu, kas pamazām kļūst par mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu. Apgūstot studiju kursu, tā dalībnieki iegūs izpratni par mākslīgā intelekta nozīmi, metodēm un izmantošanas jomām. Šī studiju kursa radītāji izvirzījuši ambiciozu mērķi, ka to ir jāapgūst 1% Somijas iedzīvotāju. Līdz šim kursam reģistrējušies jau vairāk nekā 380 000 interesentu 170 pasaules valstīs. Ar Eiropas Komisijas atbalstu tas ir iztulkots visās ES valodās, un nu latviski būs pieejams arī Latvijas iedzīvotājiem.

Pasākuma lapa Facebook

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. aprīlis, 2020 plkst. 20:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi