Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Skolēni piedalās «Robotikas un elektronikas dienā 2024»

31. maijs

18. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, jaunie robotikas un elektronikas talanti, demonstrēja savas zināšanas un praktiskās iemaņas, sacenšoties tradicionālajā «Robotikas un elektronikas dienā 2024». Pasākuma laikā norisinājās Robotikas čempionāts, elektronikas konkurss un izglītojoši semināri skolotājiem.

Robotikas čempionāts notika 17 disciplīnās, un tas vienlaikus bija arī Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posms. Čempionāts paredzēts dažādām vecuma grupām, kā arī vairākas disciplīnas – bez vecuma ierobežojuma. Savukārt elektronikas konkursā «Volburg – Jaunais elektroniķis 2024» sacensību dalībnieki no dotajām detaļām veidoja elektroniskas vadības shēmas, kas jāintegrē velosipēda maketā.

Vienlaicīgi pedagogi – elektronikas un robotikas tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāji, piedalījās kompetences pilnveides seminārā, kurā iepazinās ar aktualitātēm elektronikas nozarē un piedalījās praktiskajā darbnīcā par lietu interneta (Internet of things – IoT) lietojumu.

«Robotikas un elektronikas dienu 2024» tradicionāli organizē Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) un RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte.

Pasākums tiek rīkots, lai bērniem un jauniešiem popularizētu elektronikas un robotikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā, veicinātu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi, sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Skolēni piedalās «Robotikas un elektronikas dienā 2024»

Saistītie tagi: